Menu
< návrat zpět

V mém případě se jedná o nádrž plastovou. V tomto případě bych (nejde-li) jinak zacelil díru do doby, než dojde k odbornému zavaření plastové nádrže. Tento přípavek je vhodný pro kovovou nádrž, neboť se jedná o epoxidové lepidlo.

Dobrý den,
400V, přívod N do chrániče z PEN. Fázové vodiče do chrániče do svorek pro fáze. Z chrániče, vývody na jistič nebo spotřebič vč. N.

Dobrý den,
před elektroměrem musí být také jistič 25A (zvolit správný dle připojovacích podmínek + žádost). V novém bytě rozdělit síť z TN-C na TN-S, chránič zvolit podle zátěže, v tomto případě min. 25A 30mA. Avšak musím podotknout, že při rekonstrukci je již nutné na každý okruh použít jistič s chráničem či kombinovaný jističochránič. Přepěťová ochrana slouží před ochranou indukce vlivem blesku, zvolit dle parametru (v bytě T2, v případě drahé elektroniky zvolit T3, případně kombinaci).

Kaktus aktualizoval rychlost internetového připojení v balíčku 6 a 16 GB, lze tak čerpat rychlost až 500Mb/s. Po vyčerpání se rychlost omezí na 2 Mb/s, což je stále dobré a použitelné do rozlišení až 720p.

Dobrý den,
je to zajímavé zapojení, zvláštní je, že je to funkční. Chránič porovnává proud mezi fází a středním vodičem (nula), v případě překročení zvolené proudové hodnoty (např.0,30mA) vybaví. U přívodu je to možné takto proklemovat, ale vývody musí z chrániče jít na jednotlivé N svorky. Není tam více nulových můstku, které oddělují jednotlivé chrániče ? Případně nejedná se o jistočo-chránič a každý chránič má svůj okruh ?

Případně přiložte fotografii rozvaděče, to napoví více.

Dobrý den,
nejprve je potřeba změnit 4 kolíkovou zásuvku na 5 kolíkovou, kde budou tři fáze, N a PE. Včetně kabelu min. 5x2,5. Tento prodlužovací kabel připojit např. k rozvaděči na stavbu, kde musí být proudový chránič a jistič. Hodnota jističe by měla být max. do 16A, případně kombinace jističochraniče, který je běžně k sehnání na trhu (0,30mA).

Ve 21:00 výjezd z Klášterce n/O, příjezd do Udine kolem 8 ráno.

Dobrý den Luboši,
pravděpodobně to fungovat bude. Jen možná nepůjde TEST tlačítko, ale má-li výrobce dokumentaci k vnitřnímu zapojení, tak lze zprovoznit test tlačítko dle příslušného zapojení např. L2-N.

Ale přeci jenom, toto nedoporučuji a nerad bych viděl 10

Obnovil jsem diskusní fórum. Založte jakékoliv téma a bude vám odpovězeno. 5

Pracuji na možnosti přidat obrázek, prozatím použijte upload na odkaze níže a pomocí BB tagu [ img ] odkaznaobrazek.jpg [ img ] jej přidejte.

Upload obrázku je možný na : /data.lukaszafer.cz/upload.php

Návštěvní kniha a Poradna byla zrušená a nahrazená tímto diskusním fórem.

Příspěvky jsou přesunuty zde, při přesunu v DB se nějak špatně propsal unix time, takže pořadí importovaných příspěvků je rozhozené, nově založené budou fungovat, jak mají. Od té doby byl přidán pouze tento příspěvek.

Dobrý den,
3x2,5 nemůže být jištěno 20A. Doporučuji minimálně kabel 3x6 (5x4) a jistič 25A pro 4x16A zás.okruhy a 10A pro sv. okruhy. Dle aktuálních informací, je nutný na každý takovýto okruh zvolit samostatný proudový chránič. Tedy chráničů by mělo být celkem pět.

1.
4x PFL6-16/1N/B/003
1x PFL6-10/1N/B/003
(včetně zabudovaného jističe)

2.
Chránič neslouží primárně pro zkrat, od toho je jistič. Fungovat bude vždy (vybaví - rozepne), když proudový rozdíl bude více jak 300mA.

Tabulka jištění dle průřezu a uložení kabelu:

http://www.kabelyvodice.cz/technicka-podpora/tech_proud_zat.php

Opravil jsem přehrávače. Již je možné přehrávat a dát si dávku přímo na webu. Funkční je to i na chytrém telefonu.

Dobrý den,
určitě je to možné. Spojky existují. Někdo to dělá přes wago, věneček, din svorkovnice či kabelovou lisovací spojku. Všechny řešení nadimenzovat na proudovou hodnotu jističe a ještě kousek nad. Spoj provést kvalitně. Samozřejmě se jedná o přívodní kabel přes který vede vše a bylo by nejlepší přívod udělat vcelku. Taky je potřeba myslet na to, zda je to měď na měď či hliník na měď.

Např. SLV-SV 6

Dobrý den,
pokud jsou okruhy bez proudového chrániče. Musí být oddělené. Například na svorkovnici PE.

Dobrý den,
hlavní PCH je celkem zbytečný (pokud to nevyžaduje norma či dokumentace, selektivita,...), ten bych nahradil vypínačem, neboť všechny okruhy jsou okruhy chráněny PCH - dva za sebou se nedávají, postrádá to smysl, vypne to ten na okruhu, vše ostatní poběží, kdežto by vyhodil hlavní a to všechno. A ano, lednice není nutná, avšak je z důvodu "provozních ztrát" - při vybavení mrazák nerozmrzne. Ale nevím, co na to říkají aktuální normy.

Dobrý den,
z elektroměru do rozvaděče do bytu vede síť TN-C (fáze, žlutozelený). Poté je potřeba žlutozelený (PEN) rozdělit zvlášť na modrý a žlutozelený, tím se stává síť TN-S.


Stránky (čím větší číslo, tím starší články) :

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.