nacitam Vyčkejte do zmizení tohoto textu. Obsah stránek se načítá.
< návrat zpět

1 2 3 4 5 6 7 8 10 9

Jak bylo zmíněno na úvodu, obnovil jsem diskusní fórum. Založte jakékoliv téma a bude vám odpovězeno. Pracuji na možnosti přidat obrázek, prozatím použijte upload na odkaze níže a pomocí tagu [ img ] odkaznaobrazek.jpg [ img ] jej přidejte.

Upload obrázku: /data.lukaszafer.cz/upload.php

Návštěvní kniha a Poradna byla zrušená a nahrazená tímto diskusním fórem. Příspěvky jsou přesunuty zde. Od té doby byl přidán pouze tento příspěvek.

Dobrý den,
3x2,5 nemůže být jištěno 20A. Doporučuji minimálně kabel 3x6 (5x4) a jistič 25A pro 4x16A zás.okruhy a 10A pro sv. okruhy. Dle aktuálních informací, je nutný na každý takovýto okruh zvolit samostatný proudový chránič. Tedy chráničů by mělo být celkem pět.

1.
4x PFL6-16/1N/B/003
1x PFL6-10/1N/B/003
(včetně zabudovaného jističe)

2.
Chránič neslouží primárně pro zkrat, od toho je jistič. Fungovat bude vždy (vybaví - rozepne), když proudový rozdíl bude více jak 300mA.

Tabulka jištění dle průřezu a uložení kabelu:

http://www.kabelyvodice.cz/technicka-podpora/tech_proud_zat.php

Opravil jsem přehrávače. Již je možné přehrávat a dát si dávku přímo na webu. Funkční je to i na chytrém telefonu.

Dobrý den,
určitě je to možné. Spojky existují. Někdo to dělá přes wago, věneček, din svorkovnice či kabelovou lisovací spojku. Všechny řešení nadimenzovat na proudovou hodnotu jističe a ještě kousek nad. Spoj provést kvalitně. Samozřejmě se jedná o přívodní kabel přes který vede vše a bylo by nejlepší přívod udělat vcelku. Taky je potřeba myslet na to, zda je to měď na měď či hliník na měď.

Např. SLV-SV 6

Dobrý den,
pokud jsou okruhy bez proudového chrániče. Musí být oddělené. Například na svorkovnici PE.

Dobrý den,
hlavní PCH je celkem zbytečný (pokud to nevyžaduje norma či dokumentace, selektivita,...), ten bych nahradil vypínačem, neboť všechny okruhy jsou okruhy chráněny PCH - dva za sebou se nedávají, postrádá to smysl, vypne to ten na okruhu, vše ostatní poběží, kdežto by vyhodil hlavní a to všechno. A ano, lednice není nutná, avšak je z důvodu "provozních ztrát" - při vybavení mrazák nerozmrzne. Ale nevím, co na to říkají aktuální normy.

Dobrý den,
z elektroměru do rozvaděče do bytu vede síť TN-C (fáze, žlutozelený). Poté je potřeba žlutozelený (PEN) rozdělit zvlášť na modrý a žlutozelený, tím se stává síť TN-S.

Děkuji. Samozřejmě to, co se ušetřilo za letenky bylo využito na lepší ubytování v Nautic Hotel & Spa (Adresa: Virgilio, 24, 07610 Can Pastilla, Španělsko) se snídaní v ceně a přímo u pláže Platja d'Or. Cenově to vyšlo v letní sezóně na 368,10 € (přibližně na 9 172 Kč). Včetně letenek a všeho na +- 14 tisíc. Mallorca je opravdu krásný ostrov, určitě stojí za opětovnou návštěvu.

Přeji mnoho cestovatelských zážitků a též pěkné svátky.

Děkuji za pochvalu a přání do nového roku 2022. Přeji též, hlavně zdraví.
Mám pro Vás příjemnou zprávu. Brzy se objeví nová kamera, která bude snímat horu Mravenčák a část Lázní Evženie.

Děkuji za pochvalu a přání do nového roku 2022. Přeji též, hlavně zdraví.
Mám pro Vás příjemnou zprávu. Brzy se objeví nová kamera, která bude snímat horu Mravenčák a část Lázní Evženie.

Dobrý den,
děkuji za komentář. Vyzkouším též do punčochy.

Dobrý den,
ano, okruhy bez proudového chrániče musí být odděleny. Aktuální norma hovoří o tom, že každý okruh - tedy i světelný musí být pod proud. chráničem.

Dobrý den,
děkuji, o jaké vážné chyby se jedná konkrétně ?

https://sktorrent.eu/


Stránky (čím větší číslo, tím starší články) :

Reklama: