nacitam Vyčkejte do zmizení tohoto textu. Obsah stránek se načítá.

Kam s dětmi k moři - Itálie, populární přímořské letovisko Bibione

Kam s dětmi k moři - Itálie, populární přímořské letovisko BibioneOdkaz na fotogalerii - ZDE
Bibione, Italský Jadran mě přitahoval již několik let, ale až nyní se našla vhodná příležitost pro navštívení. Snadná dostupnost Jaderského moře autem, kilometry čistých písčitých pláží, plážový servis - oceněno modrou vlajkou, obchody, lunaparky a další různorodé aktivity pro dospělé i malé.
REKLAMA:
KONEC REKLAMY

Proč Bibione a okolí ?
pro Čechy a Němce, ale i ostatní Evropany se jedná o velmi dostupnou destinaci, kam snadno dojet automobilem či karavanem a pobýt u moře za „přijatelné ceny“ a skvělé služby.


Zlatavý písek, bezkuřácké a psí pláže, plážový servis, vč. toalet, sprch a převlíkáren. Slunečníky s lehátky za poplatek po celé Bibionské oblasti (pláž v Bibione má na šířku přes osm kilometrů!). Není nutné si rezervovat slunečník ani na místě zamlouvat. Deku a věci je možné mít přímo u moře - před slunečníky je ovšem zakázán vlastní slunečník.


Od slunečníků po lehátka se můžeme přesunout do samostatného moře. Dno moře je z mělkého a jemného písku s postupně se svažujícím sklonem. Hloubka moře ve městě Caorle začíná až po téměř 250 metrech od pláže. Voda je samozřejmě slaná a je vhodné mít pro děti, ale i pro sebe láhev sladké vody pro případné vypláchnutí očí. Medúzy jsme viděli pouze dvě a to ještě k tomu vyplavené na pláži. Sem tam plave chaluha, ale jinak je moře bezpečné a čisté. Zvýšit aktivitu je možné na adrenalinových atrakcích, šlapadle, paddleboardu, dětských hradech a různých projlejzaček.


Jedná se o lokalitu, která se převážně živí turismem v letní sezóně. Proto i ceny odpovídají drahotě. Co se týče ukázkové ceny, tak za pár minut v restauraci, pár metrů od pláže za čtyři pizzy, dvě piva, tři limči necháte 72€ a po opuštění restaurace při návštěvě zmrzlinového stánku dalších 18€. Je proto vhodné si dopředu zjistit recenze a ceny jednotlivých podniků. Samozřejmě se jedná jen o vyhladlé bříška od moře, takže restaurace na první ránu. Opravdový Češi mají v batůžku řízek s chlebem a vodu v pet láhvy z hotelu.


Mohl bych psát spoustu výhod a nevýhod (u nás až na parkování skoro žádná) této oblasti, opravdu je v nabídce spousta zajímavých možností, jak se zde zrelaxovat a zabavit včetně dětí. Mrkněte na fotky, jak jsme si to užili v mém fotoalbu.

Je však jen jediné, co vím jistě. Bibione a okolí ještě párkrát v budoucnu navštívíme. Moc se nám tu líbilo.
REKLAMA:
Známka článku:  neohodnoceno

Přidat komentář k článku >

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Reklama: