Menu

Jak najít ztracený nebo ukradený telefon

Jak najít ztracený nebo ukradený telefonZtráta mobilního telefonu, zejména chytrého smartphonu, je celkem nemilá věc. Ovšem v dnešní době není problém takovýto přístroj lokalizovat do pár minut. Tento článek poukazuje na různé možnosti lokalizace - ať se jedná o Android nebo iOS.

reklama konec reklamy

Lokalizace je možná pouze v případě, že jste se na možnou ztrátu připravili již předem. V zařízení je nutné mít zapnuté lokalizační služby, mít telefon nastavený tak, aby se dal lokalizovat, mít zapnuté mobilní data resp. připojení k internetu a samozřejmě musí být telefon zapnutý.

Android

Ztracený smartphone s operačním systémem Android můžete najít pomocí -
Správce zařízení Android od Google. Výhodou je, že ukáže i poslední zaznamenanou online polohu. V případě, že je telefon zapnutý, ukáže aktuální a přesnou polohu. Pomocí manažera lze telefon zamknout nebo prozvonit.Pokud vlastníte smartphone značky Samsung a máte i účet od Samsungu a telefon je přihlášený, lze ho vyhledat pomocí aplikace Find my mobile.V případě vypnutého telefonu, můžete napsat zprávu nálezci, která vyběhne na displej po zapnutí a přípojení k sití. Také ho můžete rovnou smazat, či vzdáleně zablokovat nebo zamknout. Můžete se také podívat na Google historie polohy - časová osa.

iPhone

pokud chcete vyhledat své zařízení od Apple, iCloud vám ho pomůže najít. Stačí se přihlásit k webu iCloud.com a ztracený Mac, iPhone, iPad nebo iPod touch uvidíte na mapě.
V případě odcizení

pokud telefon nejde žádným způsobem lokalizovat a neskončil na náhradní díly, doporučuji zablokovat popř. nechat smazat veškeré data, popř. nahlásit na Policii ČR. Po zapnutí amaterským zlodějem a po připojení k síti se okamžitě telefon zamkne a smaže data, samozřejmě se uloží i poslední známá poloha.

Pro příště si zabezpečte a nastavte telefon, aby se dal vyhledávat, máte-li své zařízení rádi dopřejte mu např. Cerberus, což je aplikace pro tyto případy. 

Jakékoliv dotazy směrujte prosím do diskuse níže.


Napsáno: 8.11.2016
Přečteno: 16304x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  2 (hodnoceno 3x)

Diskuse k článku:

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno:

Opište kontrolní kód:
captcha
Zpráva:

b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10, | Obtěžování smskami | 14.5.2021 odpovědět

Už nějakou dobu mi chodí smsky které mě obtěžují není to nic sprostého ani vyhruzneho,ale je to osobní,bude to někdo z mého okolí, asi z předplacenych Sim karet už je to několikáté tel. Cislo, zvažuji zajít na policii, myslíte že by dokázali zjistit něco víc, nebo se stim nebudou zabívať?Děkuji.

icon , odpověděl(a) na komentář výše 19.5.2021
Byla by vhodná nějaká blokovací aplikace, pravděpodobně nic nezjistí.
, | telefon | 3.3.2017 odpovědět

Dobrý večer, mam dotaz, kamošce ukradli před 3dny telefon, byla už i na policii ale myslim si že to stejně smetou pod stůl a nebudou se tím zabivat, proto to chci zkusit sám. No ale abych se vrátil k dotazu o který se mi jedná. Dal by se nějakým způsobem zjistit kde se telefon nachazí, podle IMEI nebo něčeho. Zkoušel jsem už i ANDROID DEVICE MANAGER ale nereaguje to nejspiše neni zapnutá GPS. Telefon podle sim byl už vypnutý ale co vim tak se jim telefon podařil nějak nahodit a prolomit heslo telefonu a dostat se do něj, buď tam vložili svoji sim s internetem nebo se s telefonem jen doma přihlasili na wifi jelikoz se kamošce dostali druhy den dopo na fb učet který měla v telefonu a začali zněj psát různým lidem vulgární veci. Tak ze si myslím že uplnou čistku telefonu jako reset celeho telefonu neudělali a zústali tam zatim všechny veci a přihlašeni po kamošce. Dal by se nějak ten telefon vystopovat?
Děkuji předem za odpověd.

icon , odpověděl(a) na komentář výše 6.3.2017
IMEI je výrobní číslo a slouží pouze k zablokování pomocí jedn. operátorů pro připojení do jejich sítě.

Jako uživatel telefonu, lze telefon vyhledat pouze , tak jak je popsáno v tomto článku.
, | sms | 26.2.2017 odpovědět

Dobry večer,mam dotaz, z jedné nejspíš předplacenésSim karty t mobile chodí kamarádce SMS zprávy ona má také t-m. Chodí i mně a já maO2 je možnost zjistit z jakého místa to chodí?? Vždy je tam simka vypla když na ni volám, jde třeba i zjistit. Z jakého mobilního telefonu jsou odeslány,i když ten telefon může být Starej??A nebo to jde jen když ten telefon je připojeného třeba k WiFi sítí? Děkuji

icon , odpověděl(a) na komentář výše 27.2.2017
Dobrý den,

vy jako koncový uživatel, nemáte žádnou šanci odhalit místo odeslání. Pokuď se jedná o stejné čislo doporučuji jej zablokovat nebo využít aplikaci Nevolejte.cz.

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.