Menu

Jak najít ztracený nebo ukradený telefon

Jak najít ztracený nebo ukradený telefon
Ztráta mobilního telefonu, zejména chytrého smartphonu, je celkem nemilá věc. Ovšem v dnešní době není problém takovýto přístroj lokalizovat do pár minut. Tento článek poukazuje na různé možnosti lokalizace - ať se jedná o Android nebo iOS.
reklama konec reklamy

Lokalizace je možná pouze v případě, že jste se na možnou ztrátu připravili již předem. V zařízení je nutné mít zapnuté lokalizační služby, mít telefon nastavený tak, aby se dal lokalizovat, mít zapnuté mobilní data resp. připojení k internetu a samozřejmě musí být telefon zapnutý.

Android

Ztracený smartphone s operačním systémem Android můžete najít pomocí -
Správce zařízení Android od Google. Výhodou je, že ukáže i poslední zaznamenanou online polohu. V případě, že je telefon zapnutý, ukáže aktuální a přesnou polohu. Pomocí manažera lze telefon zamknout nebo prozvonit.Pokud vlastníte smartphone značky Samsung a máte i účet od Samsungu a telefon je přihlášený, lze ho vyhledat pomocí aplikace Find my mobile.V případě vypnutého telefonu, můžete napsat zprávu nálezci, která vyběhne na displej po zapnutí a přípojení k sití. Také ho můžete rovnou smazat, či vzdáleně zablokovat nebo zamknout. Můžete se také podívat na Google historie polohy - časová osa.

iPhone

pokud chcete vyhledat své zařízení od Apple, iCloud vám ho pomůže najít. Stačí se přihlásit k webu iCloud.com a ztracený Mac, iPhone, iPad nebo iPod touch uvidíte na mapě.
V případě odcizení

pokud telefon nejde žádným způsobem lokalizovat a neskončil na náhradní díly, doporučuji zablokovat popř. nechat smazat veškeré data, popř. nahlásit na Policii ČR. Po zapnutí amaterským zlodějem a po připojení k síti se okamžitě telefon zamkne a smaže data, samozřejmě se uloží i poslední známá poloha.

Pro příště si zabezpečte a nastavte telefon, aby se dal vyhledávat, máte-li své zařízení rádi dopřejte mu např. Cerberus, což je aplikace pro tyto případy. 

Jakékoliv dotazy směrujte prosím do diskuse níže.


Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 8.11.2016
Přečteno: 16920x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  2 (hodnoceno 3x)

Diskuse k článku:

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno:

Opište kontrolní kód:
captcha
Zpráva:

b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10, | Obtěžování smskami | 14.5.2021 odpovědět

Už nějakou dobu mi chodí smsky které mě obtěžují není to nic sprostého ani vyhruzneho,ale je to osobní,bude to někdo z mého okolí, asi z předplacenych Sim karet už je to několikáté tel. Cislo, zvažuji zajít na policii, myslíte že by dokázali zjistit něco víc, nebo se stim nebudou zabívať?Děkuji.

icon , odpověděl(a) na komentář výše 19.5.2021
Byla by vhodná nějaká blokovací aplikace, pravděpodobně nic nezjistí.
, | telefon | 3.3.2017 odpovědět

Dobrý večer, mam dotaz, kamošce ukradli před 3dny telefon, byla už i na policii ale myslim si že to stejně smetou pod stůl a nebudou se tím zabivat, proto to chci zkusit sám. No ale abych se vrátil k dotazu o který se mi jedná. Dal by se nějakým způsobem zjistit kde se telefon nachazí, podle IMEI nebo něčeho. Zkoušel jsem už i ANDROID DEVICE MANAGER ale nereaguje to nejspiše neni zapnutá GPS. Telefon podle sim byl už vypnutý ale co vim tak se jim telefon podařil nějak nahodit a prolomit heslo telefonu a dostat se do něj, buď tam vložili svoji sim s internetem nebo se s telefonem jen doma přihlasili na wifi jelikoz se kamošce dostali druhy den dopo na fb učet který měla v telefonu a začali zněj psát různým lidem vulgární veci. Tak ze si myslím že uplnou čistku telefonu jako reset celeho telefonu neudělali a zústali tam zatim všechny veci a přihlašeni po kamošce. Dal by se nějak ten telefon vystopovat?
Děkuji předem za odpověd.

icon , odpověděl(a) na komentář výše 6.3.2017
IMEI je výrobní číslo a slouží pouze k zablokování pomocí jedn. operátorů pro připojení do jejich sítě.

Jako uživatel telefonu, lze telefon vyhledat pouze , tak jak je popsáno v tomto článku.
, | sms | 26.2.2017 odpovědět

Dobry večer,mam dotaz, z jedné nejspíš předplacenésSim karty t mobile chodí kamarádce SMS zprávy ona má také t-m. Chodí i mně a já maO2 je možnost zjistit z jakého místa to chodí?? Vždy je tam simka vypla když na ni volám, jde třeba i zjistit. Z jakého mobilního telefonu jsou odeslány,i když ten telefon může být Starej??A nebo to jde jen když ten telefon je připojeného třeba k WiFi sítí? Děkuji

icon , odpověděl(a) na komentář výše 27.2.2017
Dobrý den,

vy jako koncový uživatel, nemáte žádnou šanci odhalit místo odeslání. Pokuď se jedná o stejné čislo doporučuji jej zablokovat nebo využít aplikaci Nevolejte.cz.

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.