Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a492-jak-najit-ztraceny-nebo-ukradeny-telefon ,publikováno: 8.11.2016

Jak najít ztracený nebo ukradený telefon

Ztráta mobilního telefonu, zejména chytrého smartphonu, je celkem nemilá věc. Ovšem v dnešní době není problém takovýto přístroj lokalizovat do pár minut. Tento článek poukazuje na různé možnosti lokalizace - ať se jedná o Android nebo iOS.

Lokalizace je možná pouze v případě, že jste se na možnou ztrátu připravili již předem. V zařízení je nutné mít zapnuté lokalizační služby, mít telefon nastavený tak, aby se dal lokalizovat, mít zapnuté mobilní data resp. připojení k internetu a samozřejmě musí být telefon zapnutý.

Android

Ztracený smartphone s operačním systémem Android můžete najít pomocí -
Správce zařízení Android od Google. Výhodou je, že ukáže i poslední zaznamenanou online polohu. V případě, že je telefon zapnutý, ukáže aktuální a přesnou polohu. Pomocí manažera lze telefon zamknout nebo prozvonit.Pokud vlastníte smartphone značky Samsung a máte i účet od Samsungu a telefon je přihlášený, lze ho vyhledat pomocí aplikace Find my mobile.V případě vypnutého telefonu, můžete napsat zprávu nálezci, která vyběhne na displej po zapnutí a přípojení k sití. Také ho můžete rovnou smazat, či vzdáleně zablokovat nebo zamknout. Můžete se také podívat na Google historie polohy - časová osa.

iPhone

pokud chcete vyhledat své zařízení od Apple, iCloud vám ho pomůže najít. Stačí se přihlásit k webu iCloud.com a ztracený Mac, iPhone, iPad nebo iPod touch uvidíte na mapě.
V případě odcizení

pokud telefon nejde žádným způsobem lokalizovat a neskončil na náhradní díly, doporučuji zablokovat popř. nechat smazat veškeré data, popř. nahlásit na Policii ČR. Po zapnutí amaterským zlodějem a po připojení k síti se okamžitě telefon zamkne a smaže data, samozřejmě se uloží i poslední známá poloha.

Pro příště si zabezpečte a nastavte telefon, aby se dal vyhledávat, máte-li své zařízení rádi dopřejte mu např. Cerberus, což je aplikace pro tyto případy. 

Jakékoliv dotazy směrujte prosím do diskuse níže.