Menu

Odcházím ze světa geocachingu.

 Odcházím ze světa geocachingu.
V kategorii Geocaching se dlouhou dobu neobjevil žádný nový článek. Musím se přiznat, že už nejsem aktivním hráčem této hry. Bylo to stále to samé dokola, ačkoli jsem objevoval nová místa.
reklama konec reklamy
Když jsem poprvé objevil geocaching, byl jsem naprosto fascinován myšlenkou, že se skrývají poklady (některé byli opravdu velmi povedené!) všude kolem mě a já je mohu najít pomocí GPS. První hledání bylo vzrušující a každý nález mě naplňoval pocitem úspěchu. Postupem času jsem objevoval nové a zajímavé lokality, ale bohužel jsem si začal uvědomovat, že přinášená radost a vzrušení postupně vyprchávaly.

Geocaching je založen na opakování. Základní principy hry zůstávají stejné, ať už hledáte kešku v Česku nebo v Asii. Musíte se vydat na dané GPS souřadnice, najít skryté místo a zapsat se do logbooku. Ale s postupem času jsem začal cítit, že to je pouze opakování stejného procesu bez opravdového přínosu nebo výzvy. Chyběla mi nějaká inovace a nové prvky, které by udržely mou pozornost.

Dalším faktorem, který ovlivnil mé rozhodnutí přestat hrát geocaching, byla bezohlednost některých hráčů. Bohužel jsem se setkal s případy, kdy byly kešky poškozené nebo dokonce úplně zničené. Tato nedbalost mě odradila a snížila mé nadšení pro hru.

Dalším pro mě nepřijatelným problémem je politika oficiální geocaching platformy. Chápu, že za lepší a prémiové kešky je nutné platit, ale omezování přístupu (poskytování API přístupu do databáze) i platicím uživatelům pro různé generování statistik, software pro plánování tras a body, mě nemotivuje dál cokoliv hledat a plánovat.

Přestože opouštím geocaching, neznamená to, že se vzdávám dobrodružství a objevování nových míst. Stále jsem otevřený novým zážitkům a chci se věnovat jiným aktivitám, které mi poskytnou nové perspektivy. Možná se k geocachingu jednou vrátím, třeba i s mým synem, ale v současné době se těším na jiné příležitosti.

Mé založené kešky nechám dožít a při prvním či druhém DNF provedu jejich archivaci. Nemám motivaci je dál držet, neboť byli prováděny časté až možná úmyslné krádeže. Ale adopce je samozřejmě možná. V případě zájmu mi napište.

Joined 27/06/2011
img
Geocaching bylo mé mládí, cyklovyjížďky, brodění vodou, slaňování do studny, lezení po stromech, sjíždění řeky na matracích, kanálovky, série a mnohé další. Více fotografií na mém FB - veřejné album Geocaching.
Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 21.5.2023
Přečteno: 284x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  neohodnoceno

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.