Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a591-odchazim-ze-sveta-geocachingu ,publikováno: 21.5.2023

Odcházím ze světa geocachingu.

V kategorii Geocaching se dlouhou dobu neobjevil žádný nový článek. Musím se přiznat, že už nejsem aktivním hráčem této hry. Bylo to stále to samé dokola, ačkoli jsem objevoval nová místa.

Když jsem poprvé objevil geocaching, byl jsem naprosto fascinován myšlenkou, že se skrývají poklady (některé byli opravdu velmi povedené!) všude kolem mě a já je mohu najít pomocí GPS. První hledání bylo vzrušující a každý nález mě naplňoval pocitem úspěchu. Postupem času jsem objevoval nové a zajímavé lokality, ale bohužel jsem si začal uvědomovat, že přinášená radost a vzrušení postupně vyprchávaly.

Geocaching je založen na opakování. Základní principy hry zůstávají stejné, ať už hledáte kešku v Česku nebo v Asii. Musíte se vydat na dané GPS souřadnice, najít skryté místo a zapsat se do logbooku. Ale s postupem času jsem začal cítit, že to je pouze opakování stejného procesu bez opravdového přínosu nebo výzvy. Chyběla mi nějaká inovace a nové prvky, které by udržely mou pozornost.

Dalším faktorem, který ovlivnil mé rozhodnutí přestat hrát geocaching, byla bezohlednost některých hráčů. Bohužel jsem se setkal s případy, kdy byly kešky poškozené nebo dokonce úplně zničené. Tato nedbalost mě odradila a snížila mé nadšení pro hru.

Přestože opouštím geocaching, neznamená to, že se vzdávám dobrodružství a objevování nových míst. Stále jsem otevřený novým zážitkům a chci se věnovat jiným aktivitám, které mi poskytnou nové perspektivy. Možná se k geocachingu jednou vrátím, třeba i s mým synem, ale v současné době se těším na jiné příležitosti.

Mé založené kešky nechám dožít a při prvním či druhém DNF provedu jejich archivaci. Nemám motivaci je dál držet, neboť byli prováděny časté až možná úmyslné krádeže. Ale adopce je samozřejmě možná. V případě zájmu mi napište.

Joined 27/06/2011
img
Geocaching bylo mé mládí, cyklovyjížďky, brodění vodou, slaňování do studny, lezení po stromech, sjíždění řeky na matracích, kanálovky, série a mnohé další. Více fotografií na mém FB - veřejné album Geocaching.