Menu

Péče o vodní dýmku, její číštění a starosti

Péče o vodní dýmku, její číštění a starosti
Vodní dýmka by měla být pravidelně mytá.
reklama konec reklamy

V sadě vodní dýmky jsou standardně dvě štetky, s kterými několikrát prošťouchnete tělo a vázu. Kotel můžete vydrhnout drátěnkou pod proudem teplé vody.

Šlahoun nikdy nemyjte ! Neproplachujte vodou ! Ve šlahounech je kovový drát, který by po čase reznul a při vdechu kovových částic, to rozhodně není dobré. Pouze několikrát  profoukněte.

Šlahoun doporučuji ještě před kouřením vodní dýmky profouknout a zkusit tahat nanečisto, jestli tam nezůstal ,,humus" z minulého používání, šlahoun profoukněte z každého konce.

Kuličku u ventilku ( na těle ) pravidelně suště, připadně seškrábejte rez.


Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 27.12.2009
Přečteno: 11101x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  1 (hodnoceno 3x)

Diskuse k článku:

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno:

Opište kontrolní kód:
captcha
Zpráva:

b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10, | - | 8.4.2015 odpovědět

Ahoj, s čištěním dýmky jsem se docela trápil než sem vychytal všechny mouchy. Dřív sem jí jen umýval a proplachoval mýdlovou vodou, a někdy pak bylo při prvním použití to mýdlo cítit. Tak jsem pak koupil tento přípravek http://www.bombastus.cz/bio-cistici-prostredek-limpuro-shisha-500-ml.html a jsem s tím velice spokojen. Teď dýmku celou pořádně vydrhnu čistou vodou, následně si namýchám trochu toho roztoku a znovu jím dýmku umyju a propláchnu šlahouny, potom znova čistou vodou opláchnu pořádně, osvědčilo se mi šlahouny lehce profouknout kompresorem, nepopraskají při schnutí. Pořádně otřu a dám vyschnout nikdy ne na přímé slunce. Je to trochu pracnější a delší ale je to znát, žádná pachuť atd.

icon , odpověděl(a) na komentář výše 9.4.2015
Díky Michale za doporučení, určitě využiji - potřebuji to jako sůl, akorát nyní je to vyprodané :D :D
, | Re: Šlahouny | 13.1.2015 odpovědět

Ahoj, já osobně šlahouny proplachuju. Po dvou dnech trochu intenzivnějšího používání bez proplachování nejen že měly vlastní chuť, ale navíc ta chuť byla vysloveně odporná. Po propláchnutí vodou z ní vyletělo takových nečistot, že se mi tomu nechtělo věřit.

I při proplachování mi však šlauchy vždy vydržely alespoň rok, a vždy došlo k jinému problému, než jaký popisuje autor článku.

Sice mám přes 2 roky zpoždění, ale pro budoucí čtenáře to je snad dobrý příspěvek k přečtení. 10

icon , odpověděl(a) na komentář výše 13.1.2015
Ahoj,

problém v proplachování šlahounu je, že obsahují kovovou spirálu a ta rychle rezne a pouští právě ty nečistoty, co se týče odporné chutě, tak doporučuji nový šlauch. :) Či alternativu a to šlahoun silikonový.
, | šlahouny | 1.12.2012 odpovědět

Dobrý den, šlahouny ptofukuji ale vždy je z nich něco cítit, při kouření je to docela nepříjemná chuť. Co s tím mám dělat?
Děkuji za odpověď 1


Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.