Menu

CzTorrent - Web server is down

CzTorrent - Web server is down
Nejznámnější český tracker CzTorrent je nedostupný již od února 2020. Z největší pravděpodobností nebude v blízké budoucnosti spuštěn, možná již nikdy. Webové stránky vrací Error 521 - server má vážný problém.
reklama konec reklamy
Proč je webová stránka nedostupná je zcela jasné. Na webu bylo umístěno několik tisíců torrentových odkazů na stažení různého software, filmů, her. Na trackeru byla široká nabídka, převážně nelegálních dat. V roce 2020 probíhala v ČR rozsáhlá akce (SPARKS), jejich cílem bylo vyřadit - vypnout servery, které porušovali autorské práva. Zda se to týče i zmiňovaného CzTorrentu je spíše konspirační teorie. Jedno je ale jasné. Tracker je OFF a nějaká spojitost z akcí SPARKS je možná. Myslím si, že činnost tohoto trackeru se v budoucnu již nikdy neobnoví. Existuje však SkT tracker, a i u tohoto je otázka, zda v brzké době taktéž nebude donucen ukončit činnost.

převzato odjinud #1:

CzT nejede proto, protože prostě nejede a patrně ani nepojede. To co píše na Twitteru Skippy je zcela bezpředmětné, Skippy nemá s CzT nic společného, je to jen obyčejný tamní user, který tam kdysi dělával admina, než ho Vávra vykopnul, protože to byl (a je) debil. Že se schyluje ke konci CzT bylo jasné už delší dobu. Jeho jediným majitelem byl Tomáš Vávra z Chomutova, který ještě donedávna měl několik ŽL a provozoval v Chomutově i pilu. Před nedávnem všechny živnosti vč. provozování pily ukončil a do světa vypustil zprávu, že CzT údajně prodal, což je blbost, protože Vávru znám a ten by nikdy bezdůvodně neprodal web, který mu měsíčně vydělával řádově desítky až stovky tisíc korun. A i kdyby ho prodal, tak cena toho webu by byla v jednotkách milionů a těžko by si ho za ty peníze koupil někdo jen proto, aby ho následně vypnul. Můj názor je, že v dnešní době je provozování takto velkého a veřejně dostupného trackeru poměrně riziková zálažitost a Vávra si to moc dobře uvědomoval. Poslední kapkou byla podle mě razie proti členům scene grupy SPARKS a spolupráce trackeru YTS s filmovými studii, kterým YTS poskytovali detailní informace o svých uživatelích. Proto tracker raději vypnul a zcela se stáhnul z veškerého dění. Na jeho Twitteru je poslední příspěvek z 28.8, což je taky zvláštní. Je dokonce možné, že obdržel nějaké varování z oficiálních míst, či už je přímo v šetření, protože je vypnutý i další jeho web povidejme.cz a dle whois na něm visí určité blokace, které mohou znamenat nějakou formu vyšetřování. Obdobné blokace visí např. na podvodném webu androidlevne.cz, který byl také ve vyšetřování. Ať tak či tak, nemyslím si, že by ještě někdy došlo k opětovnému spuštění, i když vyloučit to samozřejmě nelze. Kdo chce, může se zajít zeptat přímo Vávry (pokud tedy už nesedí ve vazbě).

převzato odjinud #2:

Neoficiálně jsem se dozvěděl jen to, že jejich servery byly napadeny a to dost ošklivým způsobem a dávají to dohromady. (info od známého, který nejspíš zná někoho zainteresovaného - nechtěl víc prozradit a sám byl dost tajemný jako hrad v Karpatech). Práva oni měli podchycené a navíc oni nenabízeli žádný obsah, protože ten sdílejí uživatelé, nikoliv oni.

1.png 2.png 4.png 5.png 6.png


Jaký byl Tvůj přibližný download ?
Počet hlasů: 41

Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 12.1.2021
Přečteno: 2534x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  1 (hodnoceno 1x)

Diskuse k článku:

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno:

Opište kontrolní kód:
captcha
Zpráva:

b i url img code   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10icon , | alternativa: | 18.10.2021 odpovědět

https://sktorrent.eu/
https://thepiratebay.org/


Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.