Menu

Hlídání objektu pomocí GSM Alarmu

Hlídání objektu pomocí GSM Alarmu
V minulém článku jsem psal o tom, jak snadné je mít svépomocí kamerový systém. V tom dnešním, se podíváme na ochranu objektu uvnitř, pomocí čidel.
reklama konec reklamy

Je to velmi jednoduché a levné zařízení a pokud máte ve svém městě bezpečnostní agenturu, můžete se zeptat, zda Vám objekt s Vašim zařízením pohlídají, a v případě poplachu provedou zásah na místě. Ale nyní k věci.

Opět jsem se rozhlédl po internetovém e-shopu (Aliexpress), kde jsem zahlédl GSM alarm a několik čidel k němu dodaných. Není to žádná nová technologie, tyto alarmy byli k dostání i před několika lety zpět. GSM alarm je kompletní set, který obsahuje řídící jednotku a libovolná bezdrátová čidla - tyto čidla mohou být :

  • pohybová (detekují pohyb)
  • kouřová (detekují kouř, dým)
  • plynové (detekují únik CO)
  • dveřní (reagují na otevření dveří)
  • vibrační (detekují např. tříštění skla.)
  • vodní (hlídá případný únik vody, při jeho zaplavení)
  • laserové (detekuje porušení paprsků)
  • teplotní (hlídají teplotu)
  • ... a mnohé další

K těmto čidlům je elektronická jednotka, která vyhodnocuje logické stavy z různých čidel. V případě "1" signálu od čidla, jednotka vyhodnotí co má dělat. Většinou zavolá na číslo uložené na jednotce, umí psát SMS či jinak reagovat, třeba spuštěním hlasité sirény. Reakce lze definovat v nastavení jednotky. Nutností pro komunikaci je samozřejmě mít aktivní SIM kartu s dobitým kreditem. Jednotku lze ovládat (aktivovat, deaktivovat alarm) pomocí SMS zpráv, telefonicky nebo pomocí dálkového ovladače, či numerickou klávesnicí někde v objektu. Pomocí tohoto zařízení lze hlídat prostory bez nutnosti Vaší přítomnosti. Částka zařízení se pohybuje kolem jedné tisíc koruny. Vřele doporučuji. Alarm používám již několik měsíců a zatím nebyl ani jediný planý poplach. Při aktivací alarmu a vstupu mou osobou, vždy reagoval správně a do 20 sekund mi začal vyzvánět telefon.

IMG_20200227_113619.jpg IMG_20200227_113639.jpg IMG_20200227_113837.jpg IMG_20200227_114328.jpg IMG_20200227_114414.jpg

Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 25.2.2020
Přečteno: 1288x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  neohodnoceno

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.