Amsterdam a pláž v Den Haag

Amsterdam a pláž v Den Haag Odkaz na fotogalerii - ZDE
Amsterdam je hlavní město Nizozemska. Celé Nizozemsko je velmi proslulé chutnými sýry, všude přítomnými větrnými mlýny, ale i láskou ke květinám.

Amsterdam a celé Nizozemsko je poměrně rovinaté. Nejvyšší kopec má pouhých 322 m. n. m. a jmenuje se Vaalserberg. Ve většině měst se proto většina lidí dopravuje na jízdním kole. Vzhledem k tomu má cyklista v celé zemi absolutní přednost před chodci. Historie města Amsterdam sahá až k roku 1000. Nejznámější je příběh o dívce jménem Anne Frank, jejíž deník byl po druhé světové válce vydán v několika jazycích.

Anne Frank se narodila v Německu a byla židovského původu. Během druhé světové války uprchla do Amsterdamu před nacismem. V roce 1942 se Anne s celou rodinou ukryla před nacisty v tajných místnostech jednoho domu. V roce 1944 došlo k prozrazení skrýše a celá rodina byla deportovaná do koncentračních táborů. Anne zemřela na tyfus v táboře Bergen-Belsen. Její otec Otto z celé rodiny přežil, vrátil se zpět do Amsterdamu, kde našel její deník. Deník Anny Frankové (kniha v ČR) zachycuje události jejího života v období od 12. června 1942 do 1. srpna 1944. Zajímavé počtení. 
 

Více fotografií v mém fotoalbu : Amsterdam a Den Haag

 

Sdílet článek na Facebook
Sdílet článek na Twitteru
Vytisknout článek
Nahlásit tento článek jako závadný

PŘIDAT KOMENTÁŘ...


Pepino, Den Haag(11.11.2018)
Úžasný město, viděl jsi toto [url="https://www.youtube.com/watch?v=rnXyfqSa3G0"]video z dronu[/url]?

 Pepino odpověděl(a) na příspěvek výše (11.11.2018)
Safra, už neumím dělat linky :D [url=https://www.youtube.com/watch?v=rnXyfqSa3G0]video z dronu[/url]?

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (12.11.2018)
Podíval jsem se na video, je to úžasné ! Odkaz na video níže:

[url]https://www.youtube.com/watch?v=rnXyfqSa3G0[/url]

5 5