Kvadrokoptéra Walkera QR X350

Kvadrokoptéra Walkera QR X350Pořídil jsem si novou kvadrokoptéru. Rozhodl jsem se pro Walkera QR X350 s vysílačem DEVO 7 s podporou GPS, ta umožňuje modelu ve výšce uzamknout pozici a nebo se automaticky vrátit na místo startu.

Má předchozí kvadrokoptéra SYMA X6 mě naučila základy s letáním. Svým způsobem nebyla vůbec špatná, chování i reakce na pohyby ovládacích páček byla suprová, avšak po zvýšení mých nároků ( natáčení a fotografování z výšky ) byla absolutně nepoužitelná např. udržení stability se dalo docílit jen v absolutním bezvětří. Velmi slabé servomotory nedokázali kvadru s outdoorovou kamerou (44g) dostatečně vynést do vzduchu. Proto jsem se rozhodl pro modernější a techničtější model a to Walkera QR 350.

Walkera QR 350
je už chytřejší kvadrokoptéra od Walkery vyrobená z velmi kvalitních materiálů, vybavená GPS. Řídící jednotka automaticky stabilizuje model ve všech osách, stabilitu modelu zajišťuje autopilot sám. Orientaci modelu ulehčují velmi silné led diody, přední ramena svití zeleně a zadní červeně. Jak jsem již psal model obsahuje již zabudouvanou GPS s kompasem, to umožňuje v případě ztráty signálu z vysílače automatický návrat do místa startu. Lze také zamknout pozici, model bude ve výšce sám udržovat polohu a výšku. V případě ztráty z dohledu, nezvladatelnosti ovládat model, se pomocí přepnutí páčky na ovladači zvolí tzv. funkce "One Key Go Home", model se automaticky vrátí na místo startu - stejně tak jako při ztrátě signálu.

Počáteční problémy
Po rozbalení a dobití akumulátoru jsem šel vyzkoušet létání a funkce, to bylo bez větších komplikací. První zkouškový let dopadl více než uspokojivě, žádný pád ani problémy s ovládáním. GPS funguje skvěle vč. funkcí. Model se ovládá výborně. Výdrž mě zklamala, přibližně kvadrokoptéra vydrží méně než 5 minut. Šel jsem domu nabít akumulátor a opět vydal na pole si zalétat. Po krátkém vzletu a letání se model rozblikal, což znamená slabá baterie a přistál, při tomto hlášení se model již nedá opět zapnout a musí se udělat celý proces znovu - odpojení, zapojení, spárování, odemknutí motorů, vzlet. Problém trval i při koupi nové baterie. poslal jsem proto model na reklamaci, kde mi samozřejmě nebyla uznána. U nich model létal zcela v pořádku s jejich baterií. Bylo mi hned jasný, že problém není v modelu, ale v nabiječce (balancér) a taky že jo. Koupil jsem novou a vše je v naprostém pořádku. Brzy zde vložím nějaké videa stejně tak, jako v článku Syma X6.

Fotogalerie:

IMG_20150226_145215.jpg IMG_20150305_093818.jpg IMG_20150324_103011.jpg IMG_20150409_152825.jpg IMG_20150409_152853.jpg


Video z prvního letu:


Sdílet článek na Facebook
Sdílet článek na Twitteru
Vytisknout článek
Nahlásit tento článek jako závadný

PŘIDAT KOMENTÁŘ...


Vaclav, poradit(16.10.2015)
Hledám kolegu modeláře,který by mi poradil jak nastavit Walkeru 60 před prvním startem.Určitě s touto heli někdo létal nebo létá.

Děkuji za oddpověd´.jABLONEC N.Nisou

1 6

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (16.10.2015)
Ahoj Václave,

totožný typ sice nemám, ale přiznávám, že i já jsem si svůj ovladač GYRO7 rozladil tak, že jsem ho nedokázal opětovně zprovoznit a nastavit na původní hodnoty. Celý model jsem musel odeslat do obchodu ve kterém jsem model koupil. Nepodařilo se mi to manuál ani přes videa na ytbe.