Menu

Sezóna zlodějů začíná...

Sezóna zlodějů začíná...
Přícházejicí zima vyhnala většinu zahradkářů zpátky do svých domovů. Většina chalup zůstavá přes zimu zamčená, bez lidské přítomnosti a to je okamžik pro zloděje. Jak se jim bránit ? Způsobu je hned několik.
reklama konec reklamy

Mezi nejzákladnější zabezpečení chalupy patří uzamčení všech přístupových dveří, oken, průlezu atd. Odemknout obyčejnou FABku trvá několik málo sekund, proto se vyplatí pořídit bezpečnostní vložku s vyšší třídou, popř. přídavný zámek. Dřevěné okenice se nevyplácí zavírat (zloději by je stejně vytrhli), lepší je kovová mříž a nebo kovové elektrické rolety. Při otevřených okenicích schovejte veškeré cenné věci na neviditelné místo nebo si je odvezte domů.

V dnešní době nám s hlídáním majetku velmi pomáhá elektronika, proto se nabízí hned několik řešení.

Makety kamer a pohybových čidel
na trhu se nachází různé druhy maket kamer a pohybových čidel. Jsou velmi důvěryhodné, ale neučinné. Obsahují pouze světelnou leddiodu, která indikuje pohyb před sebou a nebo pravidelně bliká. Tyto kamery zkušený zloděj dokáže rozeznat.

atrapa-kamery-maketa-kamery-imitace-kamery-falesny-kamera-s-30ks-led-diod-pro-vnejsi-a-vnitrni-pouziti[1].jpg fcd.jpg ffsd.jpg index.jpg

Alarm svépomocí
kutil si může vyrobit odstrašovací alarm svépomocí. Stačí k tomu přívod elektrické energie, pohybové čidlo a siréna. V případě, že zloděj do objektu vnikne, můžete ho vyrušit hlasitým zvukem sirény. Sirénu nejlépe umístěte ven na nepřístupné místo (třeba na balkón). Tento alarm lze zprovoznit na 230V  i 12 V (autobaterie - tam, kde není přívod el. energie). Na aukru lze zakoupit za dvě stě již hotový výrobek s dálkovým ovládáním.

3658093716.jpg T381.jpg

GSM Alarm
nejčastěji obsahuje pohybové čidlo a elektromagnetické spouště a sirénu, dražší verze mají možnost připojení kamery. Jedná se o alarm, který v případě napadení objektu odešle SMS zprávu na mobilní číslo majitele. Alarm funguje bezdrátově, tudíž není nutné tahat k čidlům kabely a elektroinstalaci. Jednotlivé senzory napájí baterie (kromě řidící jednotky - i ta má záložní baterii). Při poklesu napětí baterie se odešle SMS. Doporučuji nezapojovat sirénu, alarm vás upozorní na zloděje a vy ho můžete chytnout při činu a předat Policii ČR. Situaci doporučuji ohlédnout s dálky a při více zlodějů neprodleně volat Policii.

gsm-02g.jpg gsm-bezdratovy-alarm-lx-888-s-vestavenou-klavesnici-a-lcd-displejem.jpg images.jpg yxcyxc.jpg

Fotopast
neškodná krabička s pohybový čidlem, fotoaparátem a IR přisvětleným. Dokáže na dost velkou vzdálenost vyfotografovat veškerý pohyb, osoby. Novější a dražší modely dokážou snímek odeslat jako MMS na mobilní telefon a nebo natočit video.

SG370_NIGHT_MAX.JPG SPA46e69f_aaa.JPG fotopast-sg660m_1.jpg solarni panel.jpg

Bezpečnostní agentura
v mnoha městech existují bezpečnostní agentury, které poskytují alarm, kamerový systém a zajišťuje dohled nad vaším majetkem. V případě napadení objektu okamžitě vyjíždí k místu zasahová jednotka.

249889-top_foto1-9z0oj.jpg 249891-original1-b0fij.jpg security3-small.jpg


Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 3.11.2013
Přečteno: 6076x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  2 (hodnoceno 1x)

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.