Mobilní telefon vystopovat jde i při změně SIM - karty

Mobilní telefon vystopovat jde i při změně SIM - kartyMnoho lidí si myslí, když si na dříve používané sim kartě udělají dluh a poté jí vyhodí, že jim nic nehrozí, ale bohužel hrozí.
Tento článek je velmi zastaralý, nehledáte např. ?

Jak najít ztracený nebo ukradený telefon (Android, iOs)

Ztráta mobilního telefonu, zejména chytrého smartphonu, je celkem nemilá věc. Ovšem v dnešní době není problém takovýto přístroj lokalizovat do pár minut. Tento článek poukazuje na různé možnosti lokalizace - ať se jedná o Android nebo iOS.
napsáno: 8.11.2016


Kamarád se ve škole pochluboval, že si nechal zaslat od O2 sim kartu, na který se do dostal do velké mínusové částky v kreditu. Částka přesahovala více jak 17 tisíc korun českých. Za velký objem staženích dat. Částku se rozhodl z pochopitelného důvodu nezaplatit (dobít), kartu rozlomil na miliardu malých častic. Druhý den přišel do školy a tvrdil, jak ho nemohou najít, nic nedokážou atd. Bohužel opak je pravdou.

I když zničíte sim kartu. Může Vás operátor lokalizovat pomocí IMEI čísla, to je číslo mobilního přístroje (15 místní kód), v případě vložení nové sim karty totožného operátora se objeví na obrazovce a už mu nic nebrání Vás odhalit, že proběhla přeměna sim karet.

Na většině mobilních telefonů lze IMEI zjistit zadáním kódu *#06#.

 

Jak nalézt odcizení / ztracený  mobil ?

T-mobile - Služba "Kde je" nutné znát LPIN > více zde
O2 - Zavoláním na 800 123 456
Vodafone
- nelze

Sdílet článek na Facebook
Sdílet článek na Twitteru
Vytisknout článek
Nahlásit tento článek jako závadný
stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.
icon , Zamčeno(22.1.2017)
[b]Vážení diskutujicí, vzhledem k tomu, že se jedná o zastaralý článek uzavírám zde diskusi. Navštivte prosím odkaz žlute tučný nahoře. Nebo klikněte : [/b]

[url]http://clanky.lukaszafer.cz/a492-jak-najit-ztraceny-nebo-ukradeny-telefon[/url]

[b]Děkuji.[/b]

Monika, Hoangová(22.1.2017)
dobrý den,bylmi odcizen samsung s6,nahlášen na policii jako krádež se škodou 11000.Simka hned zablokovaná operátorem T-mobilev telefonu nemám nastaveno nic kromě zaplé polohy.Mám nějakou šanci zjistit plohu nebo doufat v pomoc od policie?

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (22.1.2017)
Řešeno po mailu.

Pro ostatní s podobným problémem, prosím navštivte : [url]http://clanky.lukaszafer.cz/a492-jak-najit-ztraceny-nebo-ukradeny-telefon[/url]

Holka, Ztráta mobilu Samsung(9.12.2015)
Dobrý večer. Ztratila jsem v nedeli mobil v autobuse. Už jsem kontaktovala všechny řidiče i na vedení autobusů. Dva dny ho hledali, ale nenašli:/ už jsem zkoušela i ten Android Device Manager ale pry poloha mobilu neni k dispozici.. operator ani 1188 mi moc nepomohli:( nez jsem ho ztratila mela jsem cca 40% baterie. Doma nic nezvonilo. Takže to muselo v zadu v buse nekde zapadnout mezi sedadla. Druhy den jsem na neho volala ale uz byl nedostupny. Asi se vybil:( poradte co nam delat prosim :(

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (10.12.2015)
Zdravím,

vybitý telefon se nejspíše nenajde, kdyby jo, bylo by to štěstí jak blázen.

1) Až ho někdo najde, je telefon odemčen tj. bez pinů ? Aby případní nálezce v kontaktu našel blízkou osobu které by zavolal ?

2) Pokud máte Samsung, lze při připojení do sítě (např. někdo se připojí přes své mob. data nebo wifi doma. Tak poté jde úplně jednoduše zjistit poloha telefonu a to: [url]https://findmymobile.samsung.com/[/url]- musí být ovšem tyto lokalizační služby nastavené v telefonu !

3) Je na telefonu pod krytem uvedena případná adresa pro navrácení ?

Policie ani nikdo jiní Vám ztrátu hledat nebude.

Lucka, ztraceny sony(19.10.2015)
Zdravim, ztratila jsem telefon a kdyz na nej zkousim volat tak mam smulu, simka je uz nejspis mimo mobil. Da se telefon dohledat pokud znam IMEI ale mobil by byl treba uz v tovarnim nastaveny?? Diky moc ...

karel, sms(21.10.2014)
žádnou službu jsem si neaktivoval a kredit nemizí, jsou to sms osobní ten kdo to píše mě musí znát,proto jsem chtěl vědět jestli jde zjistit přesně z jakého místa jsou sms posílány a jak dlouho operátor sms uchovává děkuji.

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (21.10.2014)
[b]Bohužel, svépomocí nelze zjistit údaje o majiteli tel. čisla. Zdají-li se Vám SMS nevhodné či obtěžujicí, obraťte se na Policii ČR, která má technické prostředky a může si vyžádat údaje o odesilateli přímo u operátora.

Informace o uchování dat si můžete přečíst:[/b][url]http://www.penize.cz/spotrebitel/244280-sledovani-mobilu-operatori-nase-data-zase-sbiraji-pro-policii[/url]

karel, sms(15.10.2014)
Potřebuji radu,chodí mi nevhodné sms a myslíte si že to jde zjistit z jakého místa byla sms poslána i zpětně.Zkoušel jsem volat na operátora ale tam mi řekli že je to předplacená simka a je to posláno z více čísel a když volám zpět tak je nedostupný.Děkuji za odpověd.

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (20.10.2014)
[b]Dobrý den Karle,

zřejmě jste si aktivoval některou službu, která pravidelně posílá sms na Vámi zadané téma a strhává určitou částku s kreditu.

Pokuď kredit nemizí a smsky působí spíše jako reklama, je nejpravděpodobnější, že se jedná o "reklamní souhlas", nejčastěji při uzavírání či poskytnutí svého telefonního čísla u některých společností, který s Vaším telefonním číslem dále nakládají a prodávájí třetí straně.

Bohužel, pokuď jsou čísla v každé smsce jiná, tak jej nelze stopovat ani blokovat. V případě tarifu bych kontaktoval operátora o vyřešení situace. U předplacených karet doporučuji koupi jiné.[/b]

Aman, ztráta(4.10.2014)
Když neznám kod IMEI tak nemá cenu ani vyhledávat mobil?

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (4.10.2014)
[b]IMEI se sděluje Policii ČR, v případě ohlášení krádeže, ztráty (paušal!).[/b]

john, lokalizace(12.7.2014)
zkusil bych http://buddy-locator.com/cs/ :D

 john odpověděl(a) na příspěvek výše (12.7.2014)
link - [url]http://buddy-locator.com/cs/[/url]

Adam-Lamberg, Vytunelovaná SIM karta(18.5.2014)
A co když vyměním zároveň se simkou i mobil? 2

lucie, sms(22.4.2014)
Ahoj prosim Tě zjistí policie osobu která mi zasílá sms,zjištovala jsem si to ale je to predplacená simka,tak by mě zajímalo jestli to jde zjistit i zpetně třeba i z kterého místa a v kolik hodin byla sms poslána i když je telefon vyplý?Díky moc za odpověd

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (23.4.2014)
[b]Ahoj Lucie,
to vážně netuším, nejlepší bude zajít na Policii ČR a nebo kontaktovat operátora, popř. zablokovat dané číslo přímo v telefonu.[/b]

radek, mobil(3.2.2014)
Dobře vím že se ukaže tel. číslo ale je možné když by jsem někomu třeba napsal sms z předlacené simky a ten člověk mě nezná jestli jde zjistit z jakého místa byla sms poslána a od koho,už delší dobu se s kamarádem o tom přeme já tvrdím že ano on že ne dík za odpověd.

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (3.2.2014)
Jako uživatel nelze. Pouze operátor má oprávnění (a to pouze na žádost Policie). Jako uživatel lze sledovat polohu pomocí služby Kde je u T-mobile.

radek, mobil(1.2.2014)
Prosím o radu pujde zjistit když vám někdo volá a píše sms z předplacené simky,když volám zpět je mobil vypnuty.

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (2.2.2014)
Pokuď Vám někdo volá s předplacené sim-karty, mělo by se ukázat telefonní číslo. Pokuď není skryto nebo opravdu se jedná o před. kartu.

alice, sms(21.1.2014)
A policie může zjistit z kterého místa byla a kdy zaslána sms?Jestli ano s jakou přesnosti dik

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (21.1.2014)
Bez podezření na trestný čin NE. Přesnost netuším.

milena, sms(19.1.2014)
Dobry večer,nevíte někdo jestli jde zjistit odkud přesně byla zaslána sms zpráva když je mobil vypnutý?Děkuji

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (20.1.2014)
Bohužel nejde. Tyto údaje má operátor a ty on nesděluje.

Lucie, Ztráta mobilu(14.1.2014)
Dobrý, ztratila jsem mobil a zablokovala jsem simky (duální mobil t-mobile a vodafon) nahlásila to na polici a tam mi napsali něco ve smyslu, že prostě nic, tak bych se chtěla zeptat, zda to jde vystopovat jinak přes imei, či nebo jiného čísla na krabičce od mobilu přes internet nebo aplikaci, službu...

Děkuji za odpověď 1

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (14.1.2014)
Pokuď je alespoň jedna sim-karta paušální a cena telefonu přesahuje více jak pět tísíc, měla by to řešit policie jako krádež. Policie si poté může vyžádat polohu mobilního telefonu pomocí IMEI.

ADA, Lokalizace mobilu(10.12.2013)
ZDRAVÍM dnes jsem ztratila mobil se zablokovanou SIM kartou mám O2 na infolince mi řekli že můj telefon lokalizovat neumí
Mohli byste mi prosím poradit jak lokalizovat mj mobil.

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (14.1.2014)
Bohužel nikoliv.

Maros, lokalizácia(29.11.2013)
Zdravím, možno to bude hlúpa otázka, ale dá sa napríklad lokalizovať (operátorom, políciou ...) čisto len SIM karta, ak je napríklad vybratá aj z mobilu?? Ďakujem za prípadné odpovede.

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (30.11.2013)
Bohužel. Samotnou SIM nelze lokalizovat.

Pavel, lokalizace(10.11.2013)
Zdravim dá jse zjistit lokalizace na o2 nebo vodafone při zapnutém mobilu ?? Jesli ano kontaktuj te mě na mail gatir@seznam.cz díky

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (11.11.2013)
Dobrý den,
bohužel operátor nemá oprávnění sdělit polohu mobilu. Máte-li mobilní telefon s androidem zkusil bych správce zařízení v google play, kde se mobil dá lokalizovat.
Jinak nelze.

Kristyna, ztrata(1.9.2013)
Ahoj prosím o pomoc někam sem dala telefon a nemůžu ho už dva měsíce najít je sice starej ale hodí se vždycky mám tam simku ale je vybitý nevíte jak by se dal najít ??? děkuju moc

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (2.9.2013)
Musíš se ho pokusit najít u sebe doma :D A jestli ne, tak ho asi už nikdy neuvidíš. Musel by být zaplý :)

Bara, -(26.1.2013)
a mě na O2 řekli, že oni lokalizovat neumí!

razrery, dotaz(1.4.2012)
Holka ztratila mobil, měla tam O2. Imei neznám. Dá se zjistit pozice? Díky

anonym, dffdg(22.12.2011)
Co když je mobil off (O2) a nevim kde je? Jak ho pak najdu ? :-(

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (23.12.2011)
Bohužel nedá, telefon musí být zapnutý.

Nekdo, -(16.4.2011)
Potřebuju zjistit Vodafone... -.-