Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a130-mobilni-telefon-vystopovat-jde-i-pri-zmene-sim-karty ,publikováno: 25.12.2010

Mobilní telefon vystopovat jde i při změně SIM - karty

Mnoho lidí si myslí, když si na dříve používané sim kartě udělají dluh a poté jí vyhodí, že jim nic nehrozí, ale bohužel hrozí.

Tento článek je velmi zastaralý, nehledáte např. ?

Jak najít ztracený nebo ukradený telefon (Android, iOs)

Ztráta mobilního telefonu, zejména chytrého smartphonu, je celkem nemilá věc. Ovšem v dnešní době není problém takovýto přístroj lokalizovat do pár minut. Tento článek poukazuje na různé možnosti lokalizace - ať se jedná o Android nebo iOS.
napsáno: 8.11.2016


Kamarád se ve škole pochluboval, že si nechal zaslat od O2 sim kartu, na který se do dostal do velké mínusové částky v kreditu. Částka přesahovala více jak 17 tisíc korun českých. Za velký objem staženích dat. Částku se rozhodl z pochopitelného důvodu nezaplatit (dobít), kartu rozlomil na miliardu malých častic. Druhý den přišel do školy a tvrdil, jak ho nemohou najít, nic nedokážou atd. Bohužel opak je pravdou.

I když zničíte sim kartu. Může Vás operátor lokalizovat pomocí IMEI čísla, to je číslo mobilního přístroje (15 místní kód), v případě vložení nové sim karty totožného operátora se objeví na obrazovce a už mu nic nebrání Vás odhalit, že proběhla přeměna sim karet.

Na většině mobilních telefonů lze IMEI zjistit zadáním kódu *#06#.

 

Jak nalézt odcizení / ztracený  mobil ?

T-mobile - Služba "Kde je" nutné znát LPIN > více zde
O2 - Zavoláním na 800 123 456
Vodafone
- nelze