Menu

Diagnostika VCDS VAG s kabelem HEX2-V2

Diagnostika VCDS VAG s kabelem HEX2-V2
V naší rodině vlastníme celkem čtyři vozy Passat a jedno Pólo (WV). Když jsem si ověřil v minulosti, kolik si autíčkaři - mechanici účtují za přečtení závad a jejich následné smazání z různých jednotek v autě, rozhodl jsem se investovat do vlastní diagnostické techniky.
reklama konec reklamy

Výhodou je stálá aktualizace a vývoj programu VCDS. Po stažení nejnovější aktualizace a díky rozšíření po celém světě, odhaluje většinu dnes známých chyb a závad. Program umožňuje testování jednotlivých akčních členů, úpravu různých nastavení a parametrů. Zobrazuje reálná a aktuální data ze senzorů jak textově, tak i v grafu. Obsahuje kalkulačku s textovým výpisem pro různé možnosti kódování jednotek.

Po připojení k OBD 2 zásuvce u spínací skříňky v automobilu se naváže spojení a komunikace s programem, který zobrazí všechny nainstalované jednotky v automobilu. Každá jednotka obsahuje rozsáhlé množství dat, s nimiž lze pracovat, upravovat a zjistit potencionální závadu.

VCDS je ideální pro koncernové vozy, zejména pro značky Škoda a VW. Umožňuje snadné nastavení různých mechanických součástek, jako je parkovací brzda, klapky pro ventilátory, stahování oken, poloha pro výměnu stěračů, nastavení světel, vypnutí pípání pasů, kódování DO a další.

Program umožňuje reálný časový logování různých hodnot, ukládání a vytváření protokolů. Každá chyba je doplněná kódem a krátkým popisem. Podporuje nastavování servisních intervalů, jejich mazání a sledování. Poskytuje informace o stavu najetých kilometrů, spuštění čištění DPF a další. Obsluha programu je jednoduchá a přehledná.

Je důležité zdůraznit, že při programování (např. dlouhá kalkulačka) a úpravách hodnot v jednotce vždy zálohujte celý binární kód před provedením jakýchkoliv změn. Nepozorný přepis může způsobit poškození jednotky nebo nepojízdnost vozidla a oprava se poté může dost prodražit.

Nakonec je třeba zmínit, že diagnostika není všemocná, nemusí závadu odhalit správně či vůbec. Mechanické závady mohou a nemusí být vypsány. Ale většinu elektrických závad odhalí spolehlivě a správně. Příště se podíváme na diagnostiku Deplhi, až se mi podaří sehnat za akční cenu.

Při aktivním používání a při práci s programem na delší čas, doporučuji připojit k akumulátoru autonabíječku. Pro připojení poslouží starší notebook s OS Windows.

Diagnostický software VCDS VAG s kabelem HEX2-V2 výrazně ulehčil nejen mně, ale i mým přátelům a rodině, od nepříjemností a ztráty času, které bychom museli čelit návštěvou automechanika. Díky možnosti práce na opravách na vlastním pozemku a mé zručnosti jsem dokázal ušetřit nemalé peníze. Přibližně 45 tisíc.

Vizualizace programu:

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg

Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 2.4.2024
Přečteno: 30x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  neohodnoceno

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.