Menu

Rodinný výlet do Českého Krumlova

Rodinný výlet do Českého KrumlovaNedávno jsme s rodinnou podnikly výlet na jih České republiky do malebného města Český Krumlov a okolí.

reklama konec reklamy

Na cestě do Krumlova jsme neodolali návštěvě dvou zámků, které nám nabídly pohled do minulosti. Orlík nás uchvátil svým majestátným zjevem a historickými příběhy, které se v jeho zdích skrývají. Křivoklát nám pak otevřel bránu do středověké éry.

img

Naše ubytování bylo zvláštního rázu - tvrz ze 14. století, která dýchala starověkým kouzlem. Dřevěné trámy a dobový nábytek nás obklopily atmosférou, která nám umožnila nahlédnout do minulosti a představit si, jak lidé žili v těchto historických domech.

img

Druhý den jsme se vydali do samotného Českého Krumlova, který nás nadchl svou nezaměnitelnou atmosférou a malebnými uličkami. Hlavní atrakcí pro nás byli stateční provazochodci, kteří se odvážili vysoko nad námi. Jejich kaskadérské kousky nám zrychlily srdce. Abychom získali novou energii, rozhodli jsme se navštívit místní pizzerii, kde nám skvěle chutnala výborná pizza. Naše chuťové pohárky byly maximálně potěšeny.

img

Odpoledne jsme zamířili do malebného města Třeboň, kde jsme si dopřáli výtečnou zmrzlinu a plavbu lodí po rybníku Svět. Klidná hladina rybníka nám umožnila na chvíli se zastavit, vnímat krásu přírody a uniknout hektickému světu.

img

Naše dobrodružství jsme uzavřeli návštěvou zámku Hluboká nad Vltavou, který nás okouzlil svou architekturou a historií. Pohled na zámecké věže a okolní zahrady nás naplnil úžasem nad nádherným dědictvím, které nám Česká republika nabízí.

img

Při našem výletu v minulosti (2018) jsme se také zastavili na Lipně, kde jsme se spolu s mou sestrou nechali unést adrenalinem na bobové dráze. Sjezd kopcem nám vyrazil dech a smích nás provázel celou cestu dolů. Navštívili jsme také stezku korunami stromů, kde jsme se ocitli uprostřed krásné přírody a mohli si vychutnat pohled na okolní lesy z výšky.

img

Je to drahé ? ...

Zajímavým aspektem našeho pobytu byly místní ceny, které mi při některých příležitostech způsobily značné nepříjemnosti. Navíc jsem se nemohl ubránit zklamání nad cenami místních restaurací. Platit více než 230,- Kč za smažený sýr s hranolkami a 80,- Kč za pivo mi přišlo jako přemrštěné a až neúměrně drahé. Překvapivé byly i některé ceny spojené s prohlídkami, které se zdály neúměrně vysoké, zejména pokud jde o poplatky za jednotlivé okruhy na zámcích. Bylo obtížné přijmout fakt, že za vstup do některých částí zámku bychom museli zaplatit výraznou částku. Celkové náklady na jídlo v restauracích, parkovné a prohlídky na zámcích se vyrovnaly výdajům za all inclusive dovolenou někde v Řecku 3. Vycházím z výpočtu pro dvě děti a pět dospělých. Týdenní dovolená v Čechách tak vyjde na deseti tisíce... :D


Napsáno: 10.8.2023
Přečteno: 152x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  neohodnoceno

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.