Menu

Instalace OS na Raspberry Pi4

Instalace OS na Raspberry Pi4
Podrobný návod pro instalaci originálního OS Raspberry Pi (předtím známý jako Raspbian), tento systém nabízí dobrou podporu a je vyvinut přímo pro tuto platformu. Instalace operačního systému pro Raspberry Pi je skutečně velmi jednoduchá a vyžaduje jen pár kroků.
reklama konec reklamy

Raspberry Pi je malý jednodeskový počítač vyvinutý v Británii s cílem podporovat výuku programování a elektroniky. Je navržen tak, aby byl cenově dostupný a přístupný pro širokou veřejnost. Raspberry Pi je populární platforma pro projekty Internetu věcí (IoT), domácí automatizaci, herní konzole, mediální centra a mnoho dalšího.

Instalace pomocí Raspberry Pi Imager

Stáhněte si Raspberry Pi Imager
Software Raspberry Pi Imager slouží pro zápis dat s operačním systémem na microSD kartu. Doporučenou volbou je operační systém Raspberry Pi OS (předtím známý jako Raspbian), který nabízí dobrou podporu a je vyvinut přímo pro tuto platformu.

Připravte si microSD kartu
Vložte prázdnou microSD kartu do čtečky SD karet na svém počítači. S minimálními parametry: A1, Class 10, UHS-I/U1, 32 GB.

Nainstalujte operační systém na microSD kartu
Použijte software Raspberry Pi Imager pro zápis dat na microSD kartu. Po dokončení bude program informovat o úspěšném nahrání dat.

Vložte microSD kartu do Raspberry Pi
Po úspěšném zápisu operačního systému vložte microSD kartu do slotu na Raspberry Pi.

Připojte klávesnici, monitor a napájení
Připojte klávesnici a monitor k Raspberry Pi pomocí vhodných portů (např. redukce z micro HDMI na HDMI a USB). Poté připojte napájecí adaptér k micro USB portu na Raspberry Pi.

Spusťte Raspberry Pi
Po zapnutí napájení Raspberry Pi začne nabíhat z microSD karty. Některé modely se zapnout sami po zapojení napájecího konektoru. Operační systém se načte a vy se dostanete na pracovní plochu.

Dokončete nastavení
Během prvního spuštění operačního systému je potřeba nastavit některé věci (Wifi, BLuetooth, atp..)

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg

To je celý postup instalace operačního systému pro Raspberry Pi. Nyní máte připravený malý počítač, který můžete použít pro různé projekty a experimenty!

Moje Rasberry Pi4 jsem si na své chatě připojil k televizoru, kdy mi po zapnutí naskočí základní obrazovka pro různé ovládání chytrých zařízení, rychlé shlédnutí Youtube, TV, Netflixu, atp. Po vypnutí úvodní obrazovky se dostanu na plochu.

419400245_380470921340574_5328510052575036006_n.jpg 419707476_782918193863658_3379938980629901936_n.jpg dashboard.jpg

Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 16.1.2024
Přečteno: 243x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  neohodnoceno

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.