Menu

Jak blokovat všudypřítomné reklamy na internetu

Jak blokovat všudypřítomné reklamy na internetu
Webové stránky jsou často přesyceni reklamami, které mohou narušovat pohodlné prohlížení obsahu. Jsou rušivé a otravné. Naštěstí existuje několik osvědčených metod, jak blokovat reklamy na internetu.
reklama konec reklamy


Od založení mého webu v roce 2007 až do listopadu 2022 jsem na webu neměl ani jedinou reklamu. Nabízel jsem svým čtenářům čistý obsah bez otravných reklam. Avšak jednoho dne jsem obdržel e-mail od pána, který se mi nabízel za úplatu umístění jeho reklamy v jednom z mých článků. Tato nabídka mě zaujala a vyšel jsem mu vstříc.

Po několika týdnech rozmýšlení jsem se rozhodl vyzkoušet Google AdSense, což je reklamní platforma, která umožňuje generovat příjem prostřednictvím zobrazovaných reklam na mém webu. Po měsíci zobrazování reklam na mé webové stránce a při průměrné denní návštěvnosti kolem 150 uživatelů jsem po měsíci obdržel svůj první výplatní šek. I když to nebyla ohromující částka, vyrovnala se asi šesti večeřím ve standartní restauraci.

Pro mě to byla příležitost, jak si uvědomit, že reklamy na webu mohou přinést nějaký finanční přínos, ačkoli je důležité najít rovnováhu mezi přítomností reklam a uživatelským zážitkem. Samozřejmě svým pravidelným čtenářům nabízím kompletní web bez reklamy. Stačí se zaregistrovat a přihlásit. Po přihlášení se žádná reklama nebude zobrazovat, je to vlastně taková odměna za vracející se čtenáře.

Je důležité si uvědomit, že každý webmaster má možnost volby, zda zahrnout reklamy na své stránky či nikoli. Je to individuální rozhodnutí, které by mělo být založeno na přání uživatelů a jejich spokojenosti s poskytovaným obsahem.

Blokování reklam v prohlížeči

Při prohlížení mého webu používá přibližně 78 % uživatelů prohlížeč Google Chrome, dále Safari, Firefox a Edge. Tyto největší prohlížeče nabízejí ve svých obchodech rozšíření do prohlížeče, a jedním z takových doplňků je AdBlock. AdBlock je program, který blokuje reklamy a vyskakovací okna na webech jako YouTube, Facebook, Twitch a na dalších oblíbených webech v reálném čase. Dále odstraňuje i otravné cookies lišty.

Stáhnout a nainstalovat AdBlock

adblock-tn.jpg stat.jpg

Někteří provozovatelé webových stránek upravují své kódy tak, aby se zobrazovalo okno s upozorněním, že obsah nebo video se nezobrazí, pokud nemáte vypnutý Adblock pro danou stránku. Adblock občas schovává i prvky jako odkazy na diskusi nebo znemožní úplné prohlížení webu. V takovém případě nezbývá nic jiného, než Adblock vypnout pro danou stránku, dokud vývojáři neupraví filtr.

Aplikace pro blokování reklam

Pro počítače existuje několik aplikací, které nabízejí blokování reklam, ale je třeba být opatrný, protože některé z nich mohou představovat nebezpečnou hrozbu. Tyto aplikace často zasahují do provozu prohlížeče a některé dokonce monitorují bankovní platby a důvěrné informace. To zvyšuje riziko, že tato data mohou být snadno ukradena nebo sledována. Nemohu proto doporučuji žádnou konkrétní aplikaci pro Windows ani Mac.
Pro chytré telefony vlastním mobilní telefon se systémem Android. V Google play je ke stáhnutí prohlížeč FAB Adblocker Browser, který používám a zatím nebyl jediný problém a ze všech možností funguje dobře.

AdGuard VPN

Další možností, jak skrýt reklamy a získat anonymitu před sledovači, je použití VPN. VPN slouží k zabezpečení internetového spojení, chrání soukromí a umožňuje skrytí geografické polohy díky změně IP adresy. AdGuard VPN je jednou z takových služeb, která blokuje všechny druhy reklam, odstraňuje obtěžující prvky na webových stránkách, šetří data a zrychluje načítání stránek. Tato služba funguje s prohlížeči i aplikacemi.Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 26.7.2023
Přečteno: 257x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  1 (hodnoceno 1x)

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.