Menu

Na víkend do Dubaje

Na víkend do DubajeOdkaz na fotogalerii - ZDE
Dubaj mě nikdy nelákala, ale když mi do mého e-mailu přišla nabídka zpáteční letenky do Dubaje za bezmála tři tisíce, neváhal jsem.

reklama konec reklamy

Sbalil jsem si jen batoh, pár triček a vydal se zcela SÁM na víkendový trip do Dubaje. Jak jsem psal výše, je to asi poslední místo, které bych chtěl navštívit. Oslovil jsem mou sestru, aby mi zarezervovala hotel. Skrze Booking vybrala pětihvězdičkový hotel s výhledem na Burj Khalifu, což je nejvyšší mrakodrap na světě. Dubaj je město plné superlativů. Je až nemožné, co vše je možné postavit na písku. V době, kdy Emiráty začali prodávat ropu do světa, byla Dubaj jen písečná poušť. Žádné obrovsky se tyčicí budovy, ani momumentální stavby, tak jak je známe a jsou k vidění dnes. 

Různý developeři se předhánějí stavbami, luxusem a velmi vyspělou a technicky zvládnutou architekturou. Je obdivuhodné na co všechno se dá v Dubaji narazit. Ať to jsou uměle vytvořeny ostrovy, do různých tvaru, velmi známa je Palm Jumeirah, Palm Jebel Ali. Všem známa plachetnice Burdž Al-Arab. Nebo ostrovy ve tvaru kontinentů světa - The World. Za zmínku také stojí největší nákupní centrum Dubai Mall, kde naleznete mnoho butiků, sjezdovku, ale i zimní ledovou plochu, kde si lze zabruslit nebo zahrát hokej :) O metru které jezdí bez strojvedoucího, ale řídí jej automatizační systém ani nemluvím. To co je k vidění na celém světě, je možné vidět i v Dubaji. Jen v mnohem větším měřítku, všechno je tam mnohonásobně větší a luxusnější. Zastávky metra a autobusů, ale i obchodní centra, dokonce i venkovní terasy jsou klimatizované. Přes den může stupnice teploměru dosahovat až 50 °C.  V tomto článků bylo použito celkově 11x slovo, název "Dubaj". Avšak nemohu si představit, jak město dopadne po tom, co dojde ropa celému Arabskému světu,.... že by turismus ? 

Více fotografií naleznete ve fotoalbu : Dubaj
 


V případě, že budou vyčerpány veškeré ropné suroviny, uživí se město díky turismu ?
Počet hlasů: 14

Napsáno: 18.10.2018
Přečteno: 2614x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  1 (hodnoceno 2x)

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.