Menu

New York a Washington D.C.

New York a Washington D.C.
Odkaz na fotogalerii - ZDE
Má sestra Simča měla v květnu narozeniny, napadlo mě, že bych jí mohl dát neobvyklý dárek. V podobě zájezdu do jejího vysněného velkoměsta - New Yorku, Spojené státy americké.
reklama konec reklamy

my sister continues... 

Tak a konečně tu je onen den, vyrážíme do New Yorku! Teď už jen zkontrolovat nejdůležitější věci – kufry a doklady. Máme vše a vyrážíme na pražské letiště, kde se dozvídáme že náš let na Heathrow v Londýně je o 30 minut zpožděn. Co si budeme povídat, oba jsme byli nervózní, jak zvládneme náš přestup v Londýně do New Yorku, za půl hodiny. Nakonec jsme to po trochu běhu po letišti zvládli – a to včetně imigračního pohovoru. Hurá do Ameriky ! Celkový let Praha – Londýn – 2 hodiny. Londýn – New York – 8 hodin.

Těsně před 23 hodinou, v pátek, nás čekalo jemné přistání na letišti JFK. Po vyzvednutí našich zavazadel jsme se odebrali na metro. No pěkný, hned jsem v tom jejich automatu na metrocard utratil 50$ za týdenní jízdné na airtrain, což je úplně jiný lístek než na metro. Nic, takže znovu a podle doporučení Google je nutné zvolit Metrocard - Unlimited Ride MetroCard na neomezeně jízdy metrem po dobu xx dní. Orientace v neznámém prostředí nám dělala chvíli problém. Do místa ubytování jsme dorazili krátce po půlnoci a ihned usnuli. 

Hned již z rána jsme se vydali metrem na jižní část Manhattanu, kde se nachází největší mrakodrap One World Trade Center (541 m) a hned vedle se nachází památník 9/11. A abychom to měli kompletní, vydali jsme se do muzea 9/11 (teroristické útoky na dvojčata v roce 2001). Bylo to velmi emotivní místo, které by měl navštívit snad každý, který aspoň chvilku pobývá v NYC. V blízkém okolí se nachází velmi známá a slavná ulice Wall street. Po spatření ulice a býka, kde se to financemi jen hemží, jsme vyrazili k pobřeží, kde je monumentální Brooklyn Bridge. Poté domu. 

Nejhlavnější cíle ! Brzy ráno jsme vyrazili k přístavu Battery Park, odkud odplouvají v pravidelných intervalech lodě Statue Cruise na ostrov Liberty, kde se nachází všem známá Socha svobody. Socha byla krásná, avšak zdaleka ne tak vysoká, jak se zdá. Nedaleko se nachází Ellis Island, který fungoval jako přistěhovalecká stanice pro imigranty do USA. Na ostrově se nachází muzeum historie migrace do USA (pro nadšence tohoto dobré). Vzhledem k nepříznivosti počasí (kvůli blížícímu se hurikánu José) jsme se snažili stihnout toho co nejvíce. Proto jsme se vydali na Empire State Building do nejvyšších pater, krásnější výhled není ! Avšak je – a to z Top of The Rock, též námi navštíveno a odkud se naskytne krásný pohled na tyčící se dominantu Empire State Building (který jsme mimochodem navštívili i večer a byl to dokonalý pohled v noci na ,,Město co nikdy nespí“). Následoval návrat domů a spánek

Poněkud volnější den. Vyrazili jsme na známý Coney Island, který je známý svým zábavním parkem v blízkosti krásné pláže a výhledu na oceán. Bohužel byl zrovna zábavní park zavřen, a tak jsme se prošli aspoň po dlouhém mole a dali si pravý a nefalšovaný americký hot dog. Plíce New Yorku – Central park. Krásný, avšak obrovský park, plný zeleně, běžců, piknikových nadšenců, cyklistů a tak podobně. Nejvíce navštěvované místo v NY je bývalá trasa metra, jedná se o vyhlídku High line. Opravdu dlouhá a krásná procházková terasa, po které Vás budou bolet nohy, pokud ji projdete od začátku do konce. Když jsme se nějak doplahočili na konec High line, spatřil můj bratr válečnou loď Interpid – samozřejmě že si jí nemohl nechat ujít a musel jí vidět, každopádně za to stojí. Ručičky na hodinách se přesunuli na 22 večerní a my opět spokojeně ulehli do postele. Následujicí den jsme nedělali téměř nic, vzhledem k nepříznivému počasí díky hurikánu José, který se motal zrovna podél pobřeží NYC, nás nijak neohrozil, byl naštěstí dost daleko, ale přinesl déšť a silný vítr. 

Kdo by to byl čekal, že po pár dnech nebudeme mít co dělat v tak obrovském městě. Proto jsme se rozhodli vydat se Mega busem do Washingtonu D.C. Po 4 hodinách cesty jsme dorazili na krásné a obrovské nádraží. A jako každý správný turista, tak ani my si nemohli nechat ujít dominanty Washingtonu jako Capitol, Bílý dům (extrémně střežený a zdaleka ne tak velký, jak se zdá být), Washingtonův monument, Lincolnův památník. Scény jako z nejznámějšího filmu Forrest Gump. Největší atrakcí pro nás stejně byly veverky, které byly téměř všude, něco jako u nás psy a kočky. 

Předposlední den v tak úžasném městě ! Proto jsme si nechali tu vůbec nejotravnější věc na tento den – nakupování, protože z New Yorku se přeci nemůžete vrátit bez suvenýrů a aspoň nějakého kousku do svého šatníku. Navštívili jsme obchody jako H&M (obrovské, nelze projít celé a už vůbec nelze vybrat si v klidu, tolik zboží že jdou z toho oči kolem!), Foot Locker (pro nadšence bot úžasné místo) a nakonec vyhlášený obchodní dům Macy’s, ve kterém se to hemží obchody jako LV, CK atp (samé butiky, avšak ne tak drahé jak si možná myslíte). Vyčerpaní, s plnými rukami jsme vyrazili nakoupit suvenýry a poté domů, poslední noc u našich amerických hostitelů, ale určitě ne ta poslední co se týče návštěvy USA. 

Poslední den byl dost hektický. Balení a odchod z našeho dočasného ubytování, jízda metrem s kufry (opravdu zážitek), cesta na letiště s AirTrain a nakonec čekání x hodin na náš let. Abychom toho neměli málo, neviděli jsme na tabuli číslo našeho letu a celkově náš let. S mírnou nervozitou jsme seděli na zemi x hodin, avšak jsme se rozhodli pro krátkou procházku a prokrvení nohou. Bohudík že jsme tak učinili! Neměli jsme tušení, že s naší společností musíme provést online-check a udělat si téměř skoro vše. Vytiskli jsme si letenky, odbavili kufry a hurá do letadla! 

Bylo to z jedno nejúžasnějších a nejkrásnějších míst, které jsem kdy spatřila a jsem vděčná mému bratrovi, že mi umožnil vidět jiný kus světa. New York je úžasná volba a rozhodně ani jeden nelitujeme, že jsme se vydali zrovna sem. Protože americký sen, je sen každého. A takové místo, by měl vidět rozhodně každý, aspoň jednou v životě.


Více fotografiíí naleznete v albu : New YorkDěkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 27.9.2017
Přečteno: 3936x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  2 (hodnoceno 13x)

Diskuse k článku:

Přidat komentář

, | - | 9.6.2018 odpovědět

Moc pěkný článek. Váš blog čtu velmi ráda a přeji co nejvíce podobných cest.


Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.