nacitam Vyčkejte do zmizení tohoto textu. Obsah stránek se načítá.

Chorvatsko - Radac - Oliva Camp

Chorvatsko - Radac - Oliva CampOdkaz na fotogalerii - ZDE
Zabalit řízky s chlebem a hurá směr Chorvatsko. Typická česká rodina. Vlastně dvě, společně s příbuznými jsme se vydali dvěma auty na středně dlouhou cestu do Chorvatska.
Kdo ještě nebyl v Chorvatsku, tak není čech ! Jako většina lidí tráví letní dovolenou u moře, tak i Já byl společně s příbuznými na dovolené v Chorvatsku. Kemp Oliva (Radac) byl naš cíl z Klášterce nad Ohří. Bezmála tisíc kilometrů automobilem před námi. Odměnou bylo jednak rozlehlé moře, mobilní dům s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením, satelitní TV a klimatizací.

Co se týče prostředí a areálu Oliva Camp v Radacu, tak vřele mohu doporučit ! Ideální místo pro rodinu s dětmi, obrovská pláž, mnoho taveren a promenáda po pobřeží je ideální na dlouhé noční procházky. Pláž je oblázková, čítajicí několik mořských ježků, proto je vhodné nosit obuv do vody. Podél pláže bylo i několik adrenalinových zábav a vodních atrakcí. Okolí Radacu je nádherné a je obrovská možnost cestovat, poznávání blízkého okolí je až neuvěřitelné.

Možná někoho z vás bude zajímat, jak jsme se dopravili a kolik to celé stálo a co všechno, je potřeba pokud se k moři dopravujete vlastním automobilem. Vzhledem k tomu, že se jedná o celkem náročnou cestu, je nejdůležitější mít auto v tom nejlepším stavu. Mě se například stalo a potvrdil zákon schválnosti. Na autě kterým jsem měl odjet, mi začalo týden před odjezdem hučet ložisko. Výměna ložiska byla provedena, ale hned druhý den začalo hučet druhé :D Byl jsem celkem ve stresu a následná oprava již nebyla možná z důvodu nedostatku času. Tudíž jsem se rozhodl, že pojedu Passatem z roku 2001. To auto bylo koupeno před dvěma měsíci a tudíž jsem netušil co od něho mohu všechno očekávat. Cesta tam i zpět proběhla nakonec úspěšně, bez poruchy, uff.

Naše trasa byla: Klášterec nad Ohří - Praha - České Budějovice - Salzburg - Ljubljana - Radac. Odjezd byl kolem 18:00 hodiny v pátek večer. První a poslední kolonu jsme měli pouze kousek za Prahou, jinak vše plynule a hladce. Co se týče dálničních známek, nebyl problém je zakoupit na poslední benzínce po trase. Tam, kde se platí poplatek za průjezd tunelem lze sehnat bez problémů známky potřebné na dálnice Rakouské, Slovinské. Chorvatské dálnici jsme se vyhnuli nebo ujeli malou část a tudíž nic neplatily. 

Ps: Ty řízky jsem samozřejmě v autě jíst zakázal, ty se mi v autě jíst nebudou ! :D


Více fotografiíí naleznete v albu : Chorvatsko

Známka článku:  1 (hodnoceno 3x)

Napsat komentář...
Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)