Pozvánka do Kadaně - Festival čajových nadšenců

Pozvánka do Kadaně - Festival čajových nadšencůU příležitosti desátého výročí založení čajovny Kašmír si Vás, za plné podpory města Kadaně, dovolujeme pozvat na první ročník festivalu čajových nadšenců...

Inspirací jsou pro nás čajové festivaly v zemích jako je Korea nebo Taiwan, kde se popíjení čaje pod širým nebem těší velké oblibě. Je to právě pocit sounáležitosti , klidu a sdílení, který nám čaj poskytuje můžeme-li se o něj rozdělit. Čaj nám dává klid a pomáhá odpočinout si od rámusu tohoto světa. Přijďte i Vy, na chvíli se zastavit a pít s potěšením dobře zalitý čaj.

Festival čajových nadšenců je jednodenní akce určená milovníkům čaje, nadšeným amatérům i profesionálům jakož i široké veřejnosti. Dnem konání je sobota 22.7.2017 (od 10:00 do 18:00), místem pak Studentské náměstí v Kadani. Součástí akce bude bohatý kulturní program viz plakát, stánek s občerstvením s nevšedními dobrotami, výstava historického čajového nádobí v čajovně Kašmír a fotografie s informacemi o čaji na výstavní ploše studentského náměstí. V rámci festivalu proběhne i soutěž čajových amaterů – nadšenců, ti budou tvořit hlavní gro festivalu. Účastník si přinese své čajové nádobí, čajové moře či tác a termosky a bude v poklidu připravovat čaj pro sebe a hosty.

K dispozici bude horká voda ve várnicích. Čaj dostane v čajovně Kašmír nebo si po dohodě s organizátory, může vzít i čaj vlastní (jde o to udržet jistý standard kvality). Zastoupeny by tak měli být tradiční čajové země a kultury. Profesionálové mohou čaj nabízet, prezentovat, připravovat i prodávat, nemohou se však zúčastnit soutěže. Návštěvníci festivalu mohou libovolně ochutnávat a popíjet čaj a to zcela zdarma. Mohou také hlasovat pro jednoho z účastníků, dle toho jaký čaj jim chutnal nejvíce. Výhrou bude samozřejmě kvalitní čaj.

Cílem je ukázat že příprava čaje není nic složitého ani mystického, či něco nutně spojené s ezoterikou. Příprava čaje by měla být co nejjednoduší a zároveň by měla mít jistou estetickou úroveň. Jde o to povzbudit lidi aby se dověděli jak dobré a příjemné je pití kvalitního čaje. Čajovna Kašmír – hlavní organizátor festivalu.

Text je zkopírován z oficiální pozvánky na FB (Festival čajových nadšenců 1.ročník).

Sdílet článek na Facebook
Sdílet článek na Twitteru
Vytisknout článek
Nahlásit tento článek jako závadný

PŘIDAT KOMENTÁŘ...


Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)