Menu

Kréta - Plakias

Kréta - Plakias Odkaz na fotogalerii - ZDE
Kdysi dávno byl Plakias malou rybářskou vesničkou, dnes je to poměrně hojně navštěvovaná turistická oblast. Právě Plakias nás oslovil a zapůsobil natolik, že jsme se rozhodli strávit s Andrejkou osmidenní pobyt u moře právě zde.

reklama konec reklamy

1. den, odlet, přílet, ubytování, moře

Výhodou našeho zajezdu bylo, že odlet byl brzy ráno, tudíž jsme měli po příletu celý den téměř pro sebe. Během tohoto dne proběhlo ubytování na hotelu, informační schůzka s delegátkou. I když foukal silný vítr, tak se našel čas na koupání v moři a krátkou procházku po okolí.

2. den - Soutěska Aradena, Marbara, Loutro, loď

Během informační schůzky nám bylo nabídnuto několik výletů na celý týden. My vybrali soutěsku Aradena. Cestu nám několikrát zkřížili balvany, které jsme museli všemožně přelézat. Po asi 5,5 km trasy se před námi objevila krásná pláž Marbara, odkud odplouvala malá loď do malé vesničky Loutro na oběd a autobusem zpět do Plakiasu.

3. den - celodenní pobyt u moře, procházka po okolí

Po snídani jsme vyrazili do odlehlého malého přístavu, kde bylo několik malých lodí, převážně rybářských. Po cestě zpět u jedné z taveren byla keška, takže již 5 stát ve statistice :) Po příchodu do super marketu mě uchvátili potápěčské brýle, takže honem je vyzkoušet do moře. Překvapilo mě, jak je čisté téměř bez větších mořských živočichů, jen malé ryby.

4. den -  Elafonisi, Rethymno

Máme na dva dny půjčení automobil typu džíp. Cesta byla jasná vydat se na více 150 km vzdálenou pláž Elafonisi - spíše se jedná o přírodní útvar než pláž. Také se jí říká evropský karibik či ráj na zemi. Růžový písek je po celé pláži. Je to asi nejpřelidnější a nejnavštěvovanější místo na celé Krétě. Po odjezdu jsme se vydali do města Rethymno. Dominantou Rethymnonu je benátsko-turecká pevnost na vyvýšenině vystrčené do moře.

5. den - přilehlé vesničky, džíp terénky, Damnoni beach

Od rána jsme najeli několik desítek kilometrů po krétském pobřeží. Vyzkoušeli několik tras po místních horách 4×4. Přes tři hodiny jsme byli na pláži Damnoni a k večeru předali auto dalším zájemcům.

6. den - celodenní pobyt u moře

Den začal snídani, relaxací a opalování se na plážovém lehátku, několik hodin jsme věnovali koupání v moři. Při romantickém západu slunce jsme se odebrali na večeři na hotel a po večeři do našeho apartmá spát.

7. den - celodenní pobyt u moře

Dnes nastal poslední den našeho zájezdu. Po snídani jsme vyrazili na procházku, na oběd a k moři. K večeru navštívili místní obchůdek se suvenýry, abychom něco nakoupili domů a připravili veškeré zavazadla na zítřejší brzký ranní odlet zpátky do České republiky. Celý zájezd hodnotím jako krásný, romantický, prožraný a spálený těla - převážně od sluníčka.
 

8. den - brzký odlet

20160820_090208.jpg 20160820_090238.jpg 20160820_102728.jpg 20160820_124237.jpg 20160820_125332.jpg 20160820_125845.jpg

 

Více fotografiíí naleznete v albu : Kréta - Plakias


Napsáno: 20.8.2016
Přečteno: 3245x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  1 (hodnoceno 7x)

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)