Menu

Slovensko - Vysoké Tatry

Slovensko - Vysoké TatryOdkaz na fotogalerii - ZDE
Společně s Andrejkou, mou sestrou a dlouhodobým kamarádem Davidem jsme vyrazili na několika denní výlet do Vysokých Tater na Slovensko.

reklama konec reklamy

Nápad se zrodil na zahradě při společném pokuřování vodní dýmky. O týden později jsem zabookoval velmi slušné ubytování ve Vysokých Tatrách, obě ubytování byli v Tatranské Lomnici. Tatranská Lomnice se nachází pod velmi známém a hojně navštěvovaném Lomnickým štítem, tento druhý nejvyšší vrchol Vysokých Tater, byl našim hlavním a posledním cílem našeho výletu.

1 

Vysoké Tatry jsou rozsáhlé a obrovské, dosahují obrovských skalnatých masivu hor, krásné zakoutí a mnoho zajímavých turistických cílů. My jsme ovšem navštívili jen pár z toho všeho.  I tak to stálo za nepopsatelný zážitek, mezi naše navštívené patří - Štrbské pleso, Jezírka lásky, vodopády Studeného potoka a závěrem posledního dne Lomnický štít.Lomnický štít je druhý největší vrchol Vysokých Tater 2625 m.n.m.  Na vrchol je možné  vyjet lanovkou. Ráno u pokladny říkám, že bych rád dostal lístek pro čtyři osoby ze Skalnatého plesa na Lomnický Štít.Zde mě ale paní za okýnkem odradí a vysvětluje, že  není  vhodné  v tomto období jít pěšky z Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso a poté lanovkou na Lomničák. Cesty nejsou udržované a sníh výše dosahuje až 40 cm, chodník pokrývá led. Šli bychom tam tři hodiny, ne-li déle. Tudíž by jsme nestihli lanovku, která byla volná a jede jako poslední. Proto jsem zvolil po společné poradě, že pojedeme už s Tatranské Lomnice, z které dojedeme na Skalnaté pleso a poté na Lomničák. Konečná cena pro všechny čtyři nás stála celkově 192 Eur !!!Při dojetí lanovkou s Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso se před námi zjevil velký a rozsáhlý výhled. Neuvěřitelné, ale stále jsme 800 metrů pod Lomnickým Štítem, budeme ještě výše, to bude super, říkám si. Na Skalnatém plese jsme ztrávili asi dvě hodiny, mezi tím jsme se najedli a kochali výhledem.Odcházíme pomalu k nástupu na lanovku. Ouha, právě zamykají dveře a oznamují, že lanovka nahoru nepojede z důvodu silného větru. Všechny nás to zamrzelo. Po pomalém odchodu k lanovce, která jede zpět do Tatranské Lomnice. Během jízdy zpět, se otáčíme na Lomnický Štít, který se pomalu a jistě ztrácí v mracích a po chvíli nejde vůbec vidět. Bylo štěstí, že byl silný vítr, protože bychom nahoře vůbec nic neviděli, uff... Jdu směrem ke kase, kde oznamuji te samé paní, že bohužel lanovka na Lomničák nejela a chci vrátit své peníze.Zde se dozvídám, že mi vrací plnou částku z nevyužité lanovky. Dostavám i 50 % slevu s využité lanovky Tatranské Lomnice - Skalnaté Pleso. S velkou únavou a potěším se vracíme zpět do Čech na bezmála 700 km dlouho štreku. Užito.

Více fotografiíí v mé fotogalerii : Vysoké Tatry - Slovensko
 


Napsáno: 20.4.2016
Přečteno: 3533x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  1 (hodnoceno 2x)

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)