Menu

Červencová návštěva romantické Paříže

Červencová návštěva romantické PařížeOdkaz na fotogalerii - ZDE
S Aluškou jsem si první zahraniční dovolenou užil, v již zmiňované Paříži. Město plné kovů a paměthodností nás velmi uchvátilo. Dopravili jsme se autobusem a navštívili velmi známá místa.

reklama konec reklamy

Dlouho jsme se rozhodovali, zda-li využít služeb leteckých společností nebo si poznávací zájezd objednat na nějakém slevovém portále. Na internetové stránce http://pepa.cz, který se věnuje a nabízí mnoho zájezdů do Evropy, byla možnost jet luxusním autobusem do Paříže, s ubytováním, snídaní a zajímavým programem. Naše váhání netrvalo ani minutu a zájezd okamžitě objednali. V dalším výprávění pokračuje Alča.

Odjezd byl z Prahy, tam jsme se dopravili luxusním autobusem Student Agency na zastávku Florenc, odkud se pěšky vydali na Pankrácké náměstí, kde už na nás čekal 4* autobus, který nás dopravil až do Paříže. Autobus byl dvoupatrový a seděli jsme nahoře. Cesta autobusem probíhala v pozdních večerních hodinách, chvilku nám trvalo najít vhodnou polohu na spaní, ale s tím jsme si poradili a usnuli.

První den
Do Paříže jsme dorazili kolem 8 hodiny ranní a ihned zamířili na Eiffelovu věž, abychom se vyhnuli frontám. S Lukym jsme se rozhodli, že do druhého patra vyšlápneme pěšky a poté výtahem vyjedeme do posledního 3.patra. Frontu na výtah do posledního patra jsme si vystáli hned dvakrát, poprvé se špatnou vstupenkou, podruhé už s tou správnou.

Na vrcholu byla spousta lidí, ale výhled byl naprosto úžasný. Za vstup na Eiffelovu věž jsme zaplatili celkem 10 € za jednoho ( 4 € za cestu pěšky do 2. patra a 6 € za cestu výtahem z 2 do 3 patra). Kolem Eiffelovky nabízelo spoustu černochů různě suvenýry ve tvaru Eiffelovy věže. Poté na nás čekala hodinová projížďka po řece Seině.

Během plavby jsme viděli spoustu zajímavých míst z jiné perspektivy. Po plavbě nás paní průvodkyně provedla částí města, zavedla nás ke kostelu Máří Magdaleny a ukázala spoustu zajímavých budov. Během podvečerních hodin nás vyzvedl autobus na náměstí Svornosti a odvezl do hotelu Balladins, vzdálený .cca 25 od centra Paříže, jedna noc v dvoulůžkovém pokoji stála 120 €.

Druhý den
obsluha v hotelu nás uvítala typickou snídaní po francouzku - suchý croissant, bageta s marmeládou a k pití čokoláda z automatu. Po snídani jsme si autobusem udělali vyhlídkovou cestu po městě, a ve čtvrti Pigalle u Moulin Rouge jsme vystoupili a vydali se k bazilice Sacré-Cœur. Bazilika údajně leží na jediném kopci v Paříži a pro Francouze je považována za černošskou čtvrt.

Poté jsme metrem přejeli na náměstí Svornosti a navštívili muzeum Louvre. Toto muzeum mimo jiné patří k největším na světě a i týden je krátký na to, aby se dalo všechno v něm prohlédnout. Bylo úžasné vidět a procházet místa, kterými procházel Robert Langdon ve filmu Šifra Mistra Leonarda. Dokonce jsme viděli a protlačili k nejslavnějšímu obrazu od Leonarda da Vincy-ho - Mona Lisa.

Po krátké prohlídce Louvru vedla naše trasa dalšími krásnými části Paříže, za zmíňku stojí pařížské pasáže, nejdražší obchody ve kterých cena večeře startuje od 50 €, atd,..

Třešníčkou na dortu byl mrakodrap Montparnasse, uvnitř jsou výtahy, které nás vyvezli do 56 patra během několika málo sekund. Mrakodrap má venkovní terasu ve výšce 220 metrů na kterou se jde pěšky, už si umíte představit ten překrásný a romantický výhled na celou Paříž ? Blikající Eiffelova věž, světla velkoměsta, daleký výhled. Bylo to velmi úchvatné. A tímto jsme se kouzelnou Paříži rozloučili a autobusem vrátili zpět do České republiky v dopoledních hodinách.

Výlet do Paříže byl mým prvním zážitkem ze zahraničí (i Lukyho) a Paříž na mě zapůsobila ohromným dojmem. Plnými doušky jsem si užívala každou chvíli, kterou jsme zde strávili a já moc děkuju Lukymu, že koupil tento úžasný zájezd.Více fotografiíí naleznete v albu : Návštěva Paříže

 

 


Napsáno: 11.7.2014
Přečteno: 4754x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  1 (hodnoceno 6x)

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)