Externí nabíjecí akumulátor pro elektronické zařízení

Externí nabíjecí akumulátor pro elektronické zařízeníKaždý z nás zažil situaci, kdy došlo k vybití mobilního telefonu nebo jiného zařízení v tu nejnevhodnější chvíli. Doba výdrže na baterii je zkrátka v dnešní době velký problém. Řešením je pořízení externí nabiječky - znamé jako power banka. Jednu takovou mám, čtete dále...

Zvyšujicí se výkon přenosných elektronických zařízení (zéjmena chytré telefony, tablety,...) si vyžaduje i vyšší kapacitu akumulátoru, bohužel kapacita akumulátoru je více méně výrobcem moderní techniky neřešená a pohybuje se v malých hodnotách. Proto se na trhu nachází nepřeberné množství externích nabiječek, známých také jako power banky.

Dle čeho vybírat a na co si dát pozor:

  • kapacita (mAh)
  • kvalita a praktičnost (kov, plast, rozměry)
  • vstupní napájení (čím a jak lze dobít power banku)
  • výstupní napájení ( vždy 5V)
  • výstupní proud (od 1A a výše)
  • na internetu přečíst recenze o dané powerbance
  • obsah balení (výměnné konektory atd...)

Sám vlastním power banku zn. NO NAME (kupovaná z Aukra) s kapacitou 12000 mAh a naprostá spokojenost. Cena byla vč. poštovného 499 korun českých. Zmiňovaná power banka, dokáže bez zatížení a při úplném vybití ,mobilní telefon znovu nabít (Sony Xperia L) a to celkem 4×.

Sdílet článek na Facebook
Sdílet článek na Twitteru
Vytisknout článek
Nahlásit tento článek jako závadný

PŘIDAT KOMENTÁŘ...


jan, re(27.3.2014)
Zajímavý... já bych tomu nevěřil.. že se do tak malé, levné věci vejde 12ah
Já mam podle foto tak 3x větší a má 10ah

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (28.3.2014)
Dobrý den,

Ano je to tak, miniaturizace a technika jde dopředu. V této krabičce se nachází 4 lion baterie propojené do série s celkovou kapacitou 12 Ah.

Při použítí vzorečku:

[i]Wh = 12000 mAh x 5.0 V / 1000 mA
Wh = 60 Wh [/i]

to odpovídá několika hodinám provozu powerbanky, odhad 20 hodin +/- 5 h. Samozřejmě je nutné brát v úvahu ztráty energie během nabijení.