Menu

Třídenní pobyt v hlavním městě - Praha

Třídenní pobyt v hlavním městě - Praha
Odkaz na fotogalerii - ZDE
Praha je úžasná!
reklama konec reklamy

V pátek ráno jsem již nemohla dospat nedočkavostí a vstala ještě dlouhou chvíli před zazvoněním budíku. Konečně tu byl ten den, na který jsem se těšila – tři dny v hlavním městě Praze po boku mého milovaného přítele. Do Prahy jsme se rozhodli cestovat se žlutým autobusem Student Agency, který nabízí bezkonkurenční ceny, pohodlnou jízdu i moderní vybavení – LCD monitor s filmy nebo hudbou, zásuvky aj., pro zpříjemnění cesty.

Kolem poledne jsme vystoupili na Dejvické zastávce v Praze. Naše první kroky zamířily do metra, zvláště protože jsme se na jízdu metrem těšili oba dva a bylo mnohem snazší přepravit se z jedné části města do jiné. Jelikož bylo velmi pěkné počasí, naší první zastávka byla na Žižkovském vysílači, ve které se zrovna konala prodejní výstava fotografií. Na vrcholku nás překvapil překrásný výhled i zajímavé fotografie. Poté jsme se dopravili k hotelu. Náš pokoj působil útulným dojmem, který dokresloval výhled na poklidnou řeku Vltavu. Po odpočinku jsme vyrazili na romantickou procházku noční Prahou pod hvězdnou oblohou. Z procházky jsme se vrátili unavení a v objetí usnuli téměř ihned.

Druhý den jsme po snídani vyrazili k druhému hotelu, tentokrát po svých. Cestou nás provázela spousta kešek, ale také zajímavá místa jako Vyšehrad, Tančící dům, Národní divadlo aj. U Jiráskova mostu jsme si půjčili šlapadlo ve tvaru labuti, abychom se podívali na okolí z jiné perspektivy a užili si jarního počasí. Jízda na šlapadle byla zábavná a oba jsme si jí moc užili. Po plavbě jsme šli do hotelu, kde nám byl přidělen pokoj až ve čtvrtém patře a nám nezbývalo nic jiného, než po nekonečném točitém schodišti vystoupat až k němu.

Poslední den našeho pobytu jsme se v ranních hodinách vypravili na Petřín. Sluníčko si s námi však hrálo na schovávanou a zahalilo Prahu mlžným oparem. I přes nepříliš příznivé výhledové podmínky jsme na Petřín vyšli. Prošli se sadem zamilovaných , který jsme bez polibků projít nemohli a vydali jsme se na Pražský hrad, ačkoli na něm vysela prezidentská vlajka, hlavu státu jsme nespatřili. Ve večerních hodinách jsme se rozloučili s Prahou a odjížděli domů.

Fotografie: Třídenní pobyt a výlet v Praze


Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 14.3.2014
Přečteno: 4590x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  1 (hodnoceno 3x)

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.