nacitam Vyčkejte do zmizení tohoto textu. Obsah stránek se načítá.

Císařský den v Kadani 2013

Císařský den v Kadani 2013Dne 24. srpna 2013 se konal v Kadani již 21. ročník Císařského dne, během kterého město vzpomíná na příjezd Karla IV. do tohoto města.
REKLAMA:
KONEC REKLAMY

Císařský den je nejvýznamnější akcí města Kadaně, kterou si připomíná příjezd římského císaře a českého krále Karla IV. z roku 1367. Historická část města se na den proměnila v dobovou tržnici s ukázkou mnoha řemesel - šperkařské, drátenické, košíkářské, hrnčířské, svíčkařské, sklářské, kamenické, řezbářské. Nechyběli ani stánky se sladkosti, uzeninami  a dalším občerstvením. Středověkou atmosféru naladily dobové kostýmy i hudba. Akci provázel bohatý program, který byl rozdělen do tří částí - Tržnice, Tribuna a Kolbiště.
 

Nejočekávanějším okamžikem tohoto dne byl příjezd císaře Karla IV. do města. Ve dvě hodiny začali bít kostelní zvony a průvod pomalu procházel pod Mikulovickou branou. V průvodu bylo možné vidět kromě královského páru také rytíře, princezny, šlechtu, kejklíře, tanečnice, ale i žebráky. Průvod obešel celé náměstí a svou pouť zakončil na podiu, kde pronesl Karel IV. uvítací řeč a chválu městu Kadani. Poté se Karel IV. se svojí chotí Alžbětou Pomořanskou odebral ke kolbišti, kde se zúčastnili ukázky sokolnictví na koni.

Navečer diváci propadli kouzlu ohňové show a následně se Karel IV. rozloučil s měšťanským lidem Kadaně a se svojí družinou se připravil na odjezd. Celý večer zakončil velkolepý ohňostroj. 

Mnohem více fotografií naleznete v mé fotogalerii !

REKLAMA:
Známka článku:  neohodnoceno

Přidat komentář k článku >

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Reklama: