Menu

Zákaz vodních dýmek v čajovnách

Zákaz vodních dýmek v čajovnách
Ministerstvo zdravotnictví si vymyslelo další absurdní zákon. Chce zakázat kouření vodních dýmek v čajovnách, prý jsou škodlivější než cigarety.
reklama konec reklamy

Nový zákon od ministerstva, který opět přináší jen problémy a komplikace, jak pro majitelé, tak i pro návštěvníky čajoven. Čajovny se nevyznačují pouze pitím kvalitního čaje, ale také pokuřováním vodní dýmky, což ovšem není pravidlem. Osobně znám několik nekuřáku a abstinentů, jak na vodní dýmky, tak i na smradlavé cigarety, kteří si zajdou do čajovny jen na šálek dobrého čaje a vodní dýmka jim nevadí. A když, tak jedině Hegerovi a dalším lidem v té idiotské vládě. Zřejmě nemají na práci nic jiného, než vymýšlet omezujicí zákony pro občany demokratické země. Vlastně oni to dělají pro zdraví občanů, už neřeší, že do čajovny jde návštěvník zcela dobrovolně s vědomím, že se zde podává i vodní dýmka.

Většina čajoven je umístěna v soukromých domech ve vlastnictví majitelé, ten řádně odvádí daně za podnikání a před vstupem do čajovny upozorňuje na kuřácké prostory. Ministerstvo si zřejmě neuvědomuje, že tímto zákonem by vyhladilo minimálně 60 % čajoven v celé České republice, protože prodejem čaje by se téměř žádná dlouho neudržela. Do čajoven chodí především mladý lidé - při pokuřování vodní dýmky relaxují, přemýšlí, baví se, čtou knížky, zkrátka to má své kouzlo. Byla by velká škoda o takové možnosti přijít, alespoň pro mě, čajovny navštěvuji velmi rád.

Zeptal jsem se majitele čajovny, co si o tom myslí:

Kadaň, Čajovna Kašmír - Co na to říkáme - to že lidská hloupost stejně jako vesmír nemá hranic. Připomíná mi to prohibici, asi vznikne nová "mafie" a tajné podniky. Proč tedy nezakážou alkohol a cigarety, je to proto že nad tím okázale vydělávají. Čajovny nejsou tak lehce kontrolovatelné, tabák se nedělá po kusovkách. Pokrytectví státu, který z nás nadělal dlužníky a otroky nezná mezí. Jakoby nestačilo, že si stát k původní ceně přidá několikanásobek. Doufejme že zvítězí rozum a že jde jen o další plácání do vody někoho komu vadí že lidé chtějí odpočívat a relaxovat.


Navštěvujete rádi čajovny ? Chcete aby se v těchto prostorách dále podávala vodní dýmka ? Podepište prosím virtuálně petici za čajovny na odkaze níže, nebo navštivte čajovnu ve vašem okolí, kde je k dispozici petiční listina. Děkuji, komentáře jsou vítání.

ODKAZ: http://www.petice24.com/petice_za_cajovny

Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 4.5.2013
Přečteno: 4464x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  neohodnoceno

Diskuse k článku:

Přidat komentář

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.