Menu

Únik brzdové kapaliny, nelze zařadit rychlostní stupeň.

Únik brzdové kapaliny, nelze zařadit rychlostní stupeň.
V úterý, minulý týden, se stala velmi nemilá věc, během jízdy v autě přestalo reagovat řazení a na přístrojové desce se rozsvítily kontrolky - okamžitě zastav, problémy s ABS, vč. kontrolky nedostatek brzdové kapaliny.
reklama konec reklamy

Úterý 5.3
Na dnešní den jsem si s přítelkyní naplánoval umytý auta v nedaleké ruční myčce u Kadaně ( mají tam "wapku" a takový ty blbosti na mytí - do myčky nejezdím, neumyje to a škrábe lak). Jako vždy jsem jel po hlavní silnici z Klášterce do Kadaně asi 7 km. V půl cesty se rozsvítí varovné kontrolky pro okamžité zastavení. Věnoval jsem tomu dostatečnou pozornost, než jsem ale dojel na odstavné parkoviště motor začal hlasitě řvát a otáčky na otáčkoměru se začli náhle zvedat. Má reakce byla sešlápnutí spojky a zařazení menšího rychlostního stupně, bez výsledku, síla motoru se nepřenášela do hnací soupravy kol a tak mi bylo už jasné, co se stalo (auto se chovalo jako by byl zařazen neutrál, stupeň ale zařazen byl - 3). Začal jsem pomalu přibržďovat, bohužel brzdový pedál nevykazoval žádný odpor, tudíž jsem ho musel sešlápnout až na podlahu a auto poté začalo zpomalovat. Z hlavní silnice jsem odbočil na vedlejší a zastavil své vozidlo.

Po vypnutí motoru jsem otevřel kapotu, abych se podíval na nádobku z brzdovou kapalinou - prázdná. V autě ale žádnou nemám, co teď ? Je slunečné a teplé počasí, tak zbývala procházka s přítelkyní (Alčou) na nedalekou čerpací stanici pro brzdovou kapalinu. Po 1,5 km konečně benzínka, vejdeme a v regálu hledáme brzdovou kapalinu. Vedle brzdovky byla brzdová a spojková kapalina. Super, třeba to má vliv na nemožnost zařadit. Jdeme zpátky k autu. Shodou okolností po cestě potkáme mého strejdu a odvezl nás k mému autu. Zkusily jsme dolít kapalinu, ale bez úspěchu. Už je jasné, že se jedná o mechanickou závadu. Strejda mi pomohl odtáhnout auto před barák a druhý den, mi pomohl kamarád auto odtáhnout na nedalekou rampu, kde jsme zjistili, že v čudu je lamela a možná celá spojka. Nyní je auto na chvíly odstavené a během příštího týdne auto odvezeme k automechanikovi na opravu. Mimochodem, tohle je první vážná závada za dobu, co to auto "žije" (18 let!).

Ach jo...


Děkuji, že jsi se podíval(a) na můj článek!
Na webu mám spoustu dalších, všechny Ti rád přehledně vypíšu během okamžiku.
Napsáno: 6.3.2013
Přečteno: 9110x
Vytisknout článek
Sdílet:   | závadný obsah
Známka článku:  1 (hodnoceno 1x)

Diskuse k článku:

Přidat komentář

, | Bušek | 19.3.2014 odpovědět

Myslím že to bylo ucpaným výfukem taky se mi to stavá 1

icon , odpověděl(a) na komentář výše 21.3.2014
Nakonec to bylo olejovým filtrem, byl zašpiněný 3 3 5 5

Jste ztracení v hledání menu? Nemusíte hladovět! Stačí kliknout na tu malou hamburgerovou ikonu v pravém horním rohu.