nacitam Vyčkejte do zmizení tohoto textu. Obsah stránek se načítá.

Únik brzdové kapaliny, nelze zařadit rychlostní stupeň.

Únik brzdové kapaliny, nelze zařadit rychlostní stupeň. V úterý, minulý týden, se stala velmi nemilá věc, během jízdy v autě přestalo reagovat řazení a na přístrojové desce se rozsvítily kontrolky - okamžitě zastav, problémy s ABS, vč. kontrolky nedostatek brzdové kapaliny.
REKLAMA:
KONEC REKLAMY

Úterý 5.3
Na dnešní den jsem si s přítelkyní naplánoval umytý auta v nedaleké ruční myčce u Kadaně ( mají tam "wapku" a takový ty blbosti na mytí - do myčky nejezdím, neumyje to a škrábe lak). Jako vždy jsem jel po hlavní silnici z Klášterce do Kadaně asi 7 km. V půl cesty se rozsvítí varovné kontrolky pro okamžité zastavení. Věnoval jsem tomu dostatečnou pozornost, než jsem ale dojel na odstavné parkoviště motor začal hlasitě řvát a otáčky na otáčkoměru se začli náhle zvedat. Má reakce byla sešlápnutí spojky a zařazení menšího rychlostního stupně, bez výsledku, síla motoru se nepřenášela do hnací soupravy kol a tak mi bylo už jasné, co se stalo (auto se chovalo jako by byl zařazen neutrál, stupeň ale zařazen byl - 3). Začal jsem pomalu přibržďovat, bohužel brzdový pedál nevykazoval žádný odpor, tudíž jsem ho musel sešlápnout až na podlahu a auto poté začalo zpomalovat. Z hlavní silnice jsem odbočil na vedlejší a zastavil své vozidlo.

Po vypnutí motoru jsem otevřel kapotu, abych se podíval na nádobku z brzdovou kapalinou - prázdná. V autě ale žádnou nemám, co teď ? Je slunečné a teplé počasí, tak zbývala procházka s přítelkyní (Alčou) na nedalekou čerpací stanici pro brzdovou kapalinu. Po 1,5 km konečně benzínka, vejdeme a v regálu hledáme brzdovou kapalinu. Vedle brzdovky byla brzdová a spojková kapalina. Super, třeba to má vliv na nemožnost zařadit. Jdeme zpátky k autu. Shodou okolností po cestě potkáme mého strejdu a odvezl nás k mému autu. Zkusily jsme dolít kapalinu, ale bez úspěchu. Už je jasné, že se jedná o mechanickou závadu. Strejda mi pomohl odtáhnout auto před barák a druhý den, mi pomohl kamarád auto odtáhnout na nedalekou rampu, kde jsme zjistili, že v čudu je lamela a možná celá spojka. Nyní je auto na chvíly odstavené a během příštího týdne auto odvezeme k automechanikovi na opravu. Mimochodem, tohle je první vážná závada za dobu, co to auto "žije" (18 let!).

Ach jo...

REKLAMA:
Známka článku:  1 (hodnoceno 1x)

Přidat komentář k článku >

, Bušek(19.3.2014)

Myslím že to bylo ucpaným výfukem taky se mi to stavá 1

icon , odpověděl(a) na komentář výše 21.3.2014
Nakonec to bylo olejovým filtrem, byl zašpiněný 3 3 5 5

Reklama: