nacitam Vyčkejte do zmizení tohoto textu. Obsah stránek se načítá.

Kačeři se zlobí, neznámý zaškodník loguje několik tisíc kešek !

Kačeři se zlobí, neznámý zaškodník loguje několik tisíc kešek !Oslava Nového roku má být krásně prožitá a nezapomenutelná. To zřejmě neplatí na webových stránkách geocachingu a v kačerské komunitě. Od silvestrovské půlnoci (a stále / 1.1.13) zuří rozjetý script, který nemá na práci nic jiného, než logovat ten a samý text odkazujicí na web, ten ale umožnuje bez řádného luštění zobrazit souřadnice ukryté krabičky (mysterky).
REKLAMA:
KONEC REKLAMY

Ahoj, keš jsem nalezl díky výměnné službě ***cenzurovano***.cz http://***cenzurovano***.cz). Jsem velice rád že jsem ji nemusel luštit, neztratil jsem drahocenný čas a mohu jej věnovat rodině. Proto radím všem, kteří keše hledají a nechtěji pouze hloupě moralizovat, přijďte na www.***cenzurovano***.cz


Tento text se nyní objevuje na některých mysterkách po celé České republice. No několika, rozumějte několika tisící. Odkaz odkazuje na web, který jak již bylo napsáno umožnuje zjištění souřadnic bez luštění, bez obětavosti kačera, kačerky - zkrátka hnus. Jak k tomu přijdou owneři a poctivci ? Zřejmě nijak. Ze strany geocachingu i rewierů nevypadlo žádné řešení nebo se raději nevyjadřují. ŠKODA ! Podvodníkům svět geocachingu má být co nejvíce stížen ! Bohužel se děje jinak, ale jak se jim bránit ? 

Co by se teoreticky mělo změnit a zamezit alespoň trochu před zneužitím:

Při otevření formuláře požadovat opsání kódu...

  • Při každém logu, zprávy, attented,.. požadovat opsání captchy. Tím se zabrání automatickým robotům (scriptům) pro vkládání textu na stránky.

Změnit celý systém (ověřovat každého uživatele)....

  • Zřejmě by to byla velmi nákladná a časová investice, ale díky premium member by to problém nemělo dělat. Vždyť mají jen pár výhod :) A platí víc než dost :) Jen poslat obálku. Stejný princip jako na novinky.cz, idnes.cz

Pro mysterky zařídit systém....

  • Ten by dle UID idenfikoval pravost uživatele (kačera) a při schválení ownerem (důvěryhodnost profilu) teprve schválil zobrazení/ ověření souřadnic. Owner by tak měl přehled návštěv na své keši a věděl by, kdo šifru opravdu vyluštil atd.

Multi-Mystery...

  • Už je to hodně k vidění... U PC se vyluští půl šifry a v terénu další půlka. Tím se fyzicky setká kačer s krabičkou.

Souřadnice vloženy na weby ...

  • Zjištění pachatele, který na web vloží souřadnice bude zřejmě nezjistitelný. Tedy pokuď se nepovede evidence návštěv u keše. Problém nastane už při stovce logů, kdy viníka bude těžko určit. Nezbývá nic jiného než nepoctivce prostě přehlídnout a nevnímat, že tu někdo nehraje fair-play

.

REKLAMA:
Známka článku:  1 (hodnoceno 2x)

Přidat komentář k článku >

, s(5.1.2013)

GC.com s tim neudělá níc ale ground speak by s tim měl neco udelat !

, -(2.1.2013)

Je smutný že i mezi komunitou kačerů se najdou takový nepoctivci.. a GC.com by proti tomu melo udělat nějaká opatření :)


Reklama: