nacitam Vyčkejte do zmizení tohoto textu. Obsah stránek se načítá.

Zkušenost s biopalivem E85

Zkušenost s biopalivem E85Ve městě Kadani ( nedaleko mého bydliště ) je k dispozici u benzínové pumpy ( EuroOil ) palivo 85. Jedná se o biopalivo, které se skládá z 15% naturalu 95 a 85% biosložky - většinou řepky olejky. Nejdůležitějším faktorem je cena E85, a to až o 10 korun méně než je u ceny naturalu 95.
REKLAMA:
KONEC REKLAMY

Na internetu jsou pozitivní, ale objevují se i negativní názory na tankování biopaliva. Rozhodl jsem se, že biopalivo budu intenzivně tankovat do své nádrže. A podělím se o vlastní zkušenosti. Text je úmyslně sestaven tak, že si sám položím otázku a také sám odpovím. :) Mé vozidlo : Ford Mondeo Kombi (1994) benzín

Co jsou biopaliva ?
    jsou většinou rostliného původu. Nejčastěji se biopaliva používají na výrobu tepla, elektrické energie. Biopalivo se přidává do pohoných hmot, benzin a nafta. Je na ně menší spotřební daň a tudíž i menší cena.

Obsahují biosložku i současná běžná paliva ?
   biosložka se přidává i do normálních paliv ( benzín 5% a u nafty 7% ).

Pociťuješ zhoršené jízdní vlastnosti ?
   zhoršené jízdní vlastnosti jsem nepocítil. Ba naopak ! Oktanové číslo se pohybuje kolem 108 a na autě to jde tedy velmi znát, zejména v akceleraci a "podupáním na pedál plynu", pedál není potřeba dávat do "hlubší" polohy.

Znehodnocuje se E85 motor ?
   nejsem odborník, ale dle složení biosložky právě biopalivo motoru prospívá - čístí ho. To u starších aut může způsobit odkrytý usazenin, hlavně u zpuchřelých hadic, pročišťují a nezanášení vstřikovací trysky. Ethanol E85 hoří za nižších teplot než benzín - menší opotřebení pístních kroužků.

Jaké starty jsou v zimě ( v mrazu ) ?
   prozatím nemohu potvrdit, avšak na horách při venkovní teplotě - 2 °C ( test v 47 týdnu ) motor naskočil zcela normálně bez sebemenších problému.

Jak je to se spotřebou ? Máš tam řidící jednotku (přestavbu) ?
   spotřeba se zvýšila max. o 10-15% a to zřejmě tím, že nemám nainstalovanou řídicí jednotku pro vstřikování. Jednotka stojí kolem 5 tisíc. Nemám v plánu jí kupovat. U E95 jezdím na 100 km přibližně 6,5 litrů u E85 je to o trochu více, můj hrubý odhad - spotřeba vzroste max. o 0,7 litrů. Úspora je spíše finanční.

V jakém poměru tankuješ ? 
   poprvé 1 E95 : 1 E85 (200 ,- : 200 ,- ), při druhém tankování už 100% složku E85. Auto se chová úplně stejně jako při E95, možná i lépe než u benzínu OMV Maxxmotion 100 ! 

Kolik KM si ujel na E85 ?
   necelých 350 km.

PODÍVEJTE SE NA TENTO DOKUMENT :)


Máte vlastní zkušenosti ? Napište do komentářů a nebo na můj mail přes sekci kontakt :) 

Ps: Jsem si vědom rizik neuznání pojistné události, atd atd.... :)

REKLAMA:
Známka článku:  1 (hodnoceno 1x)

Přidat komentář k článku >

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Reklama: