nacitam Vyčkejte do zmizení tohoto textu. Obsah stránek se načítá.

Operátoři zvyšují rychlost internetu, ale zapomínají na limit FUP

Operátoři zvyšují rychlost internetu, ale zapomínají na limit FUPTo byl zase jednou jeden članek o zvyšování rychlosti mobilního internetu...
REKLAMA:
KONEC REKLAMY

Často si čtu na novinkách.cz, jak je snahou českých operátorů zvyšovat rychlost mobilního internetu. Ovšem to je v pořádku. Problém jako takový je v již zmiňovaném FUP limitu.

Co je to FUP (datové limity)
Každá mobilní datová síť má svá kapacitní omezení a v principu není určena pro stahování extrémních objemů dat. Někteří uživatelé však využívají internet k častému stahování velkých objemů dat; někdy kvůli práci, ale často se jedná stahování filmů a hudby (ne vždy zcela v souladu s předpisy na ochranu autorských práv). Tyto velké soubory příliš zatěžují síť a omezují ostatní uživatele. Uplatnění FUP je způsob, jak zajistit rovné podmínky a maximální rychlost a kvalitu služeb všem zákazníkům. V případě, že by FUP nebyla, mohlo by se stát, že uživatelé nadměrně zatěžující síť znemožní běžné připojení jiným zákazníkům prostě proto, že vyčerpají veškerou kapacitu sítě. Zjednodušeně řečeno, FUP (z anglického Fair User Policy) je limit, který má zabránit neúměrnému přetěžování sítě a zajistit spravedlivé podmínky jejího využití.

 Že zvyšují rychlost je sice hezké, ale aby se zvýšila kvóta FUP limitu to nikoliv. Ceny na tom nejsou také nějak extra dobře... narozdíl od zahraničních. Používám internet od T-mobile a to konkrétně balíček Twist surf za 39,- týdně s FUP 25 MB. Při takovém nastavení FUP to znamená, že si mohu : otevřít webovou stránku m.seznam.cz 905×, ale fotek na facebooku už pouhých 44 ! Existují optimalizátory, který umožnují nastavit kvalitu obrazků, ale při nejnižších detailech není obrázek vůbec čitelný. 

Jaké jsou tarify a FUP limity u českých operátorů ?

(název tarifu / cena / FUP limit)

T-mobile

  • 24 hodin / 24 kč /  10MB
  • týden / 39 kč /  25MB (nyní v akci 50MB)
  • měsíc / 139 kč /  100MB (nyní v akci 100MB)

O2

  • Start - měsíc / 150 kč /  150MB
  • Internet / 300 kč /  500MB

Vodafone

  • Na den / 17 kč /  5MB
  • měsíc / 177 kč / 150MB
  • Na plno - měsíc / 315 kč / 600MB

U:fon

  • měsíc / 290 kč / 8GB !!!

Limity FUP mají i služby : Internet na doma ; Internet na cesty ; Internet do notebooku....

REKLAMA:
Známka článku:  1 (hodnoceno 1x)

Přidat komentář k článku >

Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)

Reklama: