Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a544-zachazejte-bezpecne-se-zabavni-pyrotechnikou-nasledky-jsou-vetsinou-trvale Napsáno: 31.12.2019 Autor: Autor webu - Lukáš Zafer

Zacházejte bezpečně se zábavní pyrotechnikou, následky jsou většinou trvalé

Příchod nového roku 2020 je pomalu za dveřmi. Nový rok se vítá přípitkem šampaňským vínem nebo sektem. Po připitku následuje nebezpečná zábava a to odpalování zábavné pyrotechniky. Podívejte se jak může dopadnout takové nezdařilé odpálení např. římské svíce z ruky ?

NIC PRO SLABÉ POVAHY: Podle lékařů z vinohradské kliniky plastické chirurgie byl loňský Silvestr nejhorší za posledních 20 let. Zveřejňujeme (Český rozhlas - Radiožurnál) proto brutální fotografie zraněných končetin z archivu Jakuba Miletína, z kliniky plastické chirurgie FNKV s 3.LF UK v Praze.
 

× stop Upozornění Obsah zachycený na fotografiích níže je realisticky vyobrazený, zvažte proto rozkliknutí.

Pyrotechnika

Pyrotechnika je rozdělaná do několika kategorií. Každý druh pyrotechniky může způsobit vážné popáleniny a s kombinací se střelným poraněním dochází k nejhoršímu. Proto dbejte na bezpečnost a kvalitu výrobku. Během několika sekund dojde k obrovskému uvolnění energie a v případě, že k výbuchu dojde v ruce následky jsou devastujicí. Úrazy výbušninami jsou velice bolestivé. Dodržujte základy bezpečnosti uvedenou na výrobku.

Jak dopadne Vaše ruka ?

Tento rok jsem se rozhodl neutrácet stovky korun za pyrotechniku, jak to bývalo u mne zvykem. Pyrotechnika neprospívá domácím mazlíčkům. Trpí i divoká a hospodářská zvířata. Samozřejmě jsou ale i tací, kterým zvědavost nedá a barevná světla za okny pozorují. Buďte jako Já - žádná pyrotechnika.