Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a70-novy-windows-7 ,publikováno: 18.1.2010

Nový Windows 7

Na vydání nového operačního systému, tedy Windows 7, které vyšlo 22 října 2009 jsem se těšil jak malý kluk, ale opravdu nakonec jsem se ho dočkal v polovině ledna.Nyní ho mam ve svém notebooku.Jaké byli první pocity a jaký systém vlastně je ?

Než jsem vložil origiální CD windowsu do mechaniky u notebooku váhal jsem zda si mam ponechat v jednom oddíle xpp kdyby se mi win7 nelíbil - nakonec jsem všechno nechal být ať si systém poradí (při instalaci jsem zformátoval systémový oddíl),ale to bych mohl ještě napsat kolik jsem zpotil kalorií a kolik vypil čisté vody... U celé instalace jsem ztrávil 38 minut.

1) Systém : Windows 7 Ultimate na notebook Acer Extensa 5230 , po vložení CD a restartování PC najela instalační obrazovka kterou jsem s radostí odklikával a občas čekal i pár minut než se vůbec překopírují potřebné soubory.Vše proběhlo v pořádku bez vážných problému (instalace podobná jako ve vistě prakticky totožná)

Jedna

2) Už jsem se nemohl dočkat na obrazovce vysel nápis asi půl minuty "Příprava plochy"

na plochu sem se konečně dostal a jaký byl pocit ? Supéééér jupííí něco v tomhle smyslu bál jsem se,že budu muset schánět ovladače jak při instalaci xpp,ale vůbec win7 si je sama našla a nainstalovala jsem naprosto spokojen.Vzhled je jako ve windows vista (aero)

3) Systém Windows 7 je mnohem rychlejší naběhl během 15 vteřin - zda je úspornější jak se říká jsem zatím nezkoušel (později dopíšu).Bohužel mi přijde příliš široká systémová lišta,ale je otázkou času než si zvyknu nebo najdu zda se dá nastavovat.

4)
- Vylepšené malování (přibyli nové funkce - geo.tvary atp...)
- Windows Media Center (prohlížený fotek,videí,obrázku,tv,...)
- Miniaplikace (bez lišty - doplňky se válí na ploše)

5) AKTUALIZACE !
Baterie v notebooku vydržela déle než ve windows xpp a to 2 hodiny a 5 minut (surfování po internetu a icq)
V Ovládacích panelech sem si později nastavil velikost ikon a upravil lištu později i ikony vedle hodin
A mnohem a mnohem více...

Přiložená fotogalerie :

1.png 2.jpg 2.png 3.jpeg 4.png 6.png 7.png bzz.png ha.png plocha.JPG win71.png