Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a495-vitezny-caj-cajomir-festu-kashmiri-noon-chai ,publikováno: 23.11.2016

Vítězný čaj čajomír festu - KASHMIRI NOON CHAI

Je můj a i mých přátel velmi oblíbený čaj, který je nabízen v čajovně Kašmír v Kadani. Nyní i na prodej k povaření domů. Tento čaj se směsí koření a přítomností mléka, se již třikrát za sebou stal vítězným na tradičním Čajomír festu.

Čajovna Kašmír
Je malá čajovna v Kadani, na výběr je z mnoha velmi kvalitních čajů. Podává se zde i zmiňovaný Kasmiri Noon Chai, což je sladko-slaný kašmírský čaj - slaná varianta kašmírského čaje kahwa.

Kashmiri Noon Chai obsahuje:
Směs vzácného koření – zeleného kardamomu, skořice, badyánu, špetky jedlé sody a soli povařená s čínským oolongem a promíchaná s mlékem a cukrem nebo medem podle vašeho přání. Podává se dle kašmírských tradic s drcenými pistáciemi nebo mandlemi.

Nyní i na prodej
Majitel čajovny ve spolupráci s cejlonskékoření.cz, si pro Vás připravili tuto směs čaje pro uvaření doma nebo kdekoliv jinde. Vše se dodává ve vakuovaných obalech o hmotnosti 5 g / 25 g / 50 g. Pět gramů vystačí přibližně na půl litrů nápoje. Zakoupit můžete ZDE nebo si osobně zajít do čajovny.
Příprava je velmi jednoduchá:
1 polévkovou lžíci směsi (cca 5 g) povařit v 0,5l vody nejméně 15 minut, poté slít. Přidat 1dcl mléka a třtinový cukr dle chuti, celé několikrát přelít z nádoby do nádoby. Tradičně podáváme s nasekanými mandlemi nebo pistáciemi.