Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a405-zatah-na-ceske-cajovny ,publikováno: 22.6.2014

Zátah na české čajovny

V minulých týdnech proběhly na mnoha místech republiky razie v čajovnách, které svým zákazníkům nabízejí přípravu vodní dýmky. Tato naprosto běžná služba se z nepochopitelných příčin stala trnem v oku celní správě.

Při raziích v čajovnách a dýmkárnách se celníci opírají o zákon o spotřební dani, dle kterého není možné zákazníkovi tabákový výrobek prodávat jinak než v kolkovaném obalu. Vzhledem k praxi v čajovnických podnicích je však nemožné takovému ustanovení vyhovět, jelikož čajovníci při přípravě jedné dýmky spotřebují pouze zlomek z balení tabáku. Lpění na dodržování tohoto ustanovení je tedy pro české čajovny a jejich majitele a zaměstnance likvidační, píše se na webových stránkách Pirátské strany..

Pirátská strana považuje podobné praktiky za zcela prokazatelnou šikanu drobných podnikatelů, kterou se represivní složky snaží vykázat nějakou činnost, která by ospravedlnila jejich existenci.

„Tento zátah odsuzujeme úplně stejně, jako jsme to udělali v případě zátahů na growshopy, které začaly na konci loňského roku. Jedná se o další kolo omezování svobody podnikání a nezbývá než dodat, že se snažíme být v kontaktu s lidmi z čajovnické komunity, kteří mají naši plnou podporu,“ říká Janka Michailidu, zastupující předsedkyně Pirátů.

Autor : První zprávy - (rp,ps)