Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a350-jirka-si-sen-splnil-elektricky-vozik-ziskal ,publikováno: 6.6.2013

Jirka si sen splnil, elektrický vozík získal

V Klášterci nad Ohří dne 6.6.2013 v prostorách letního kina, proběhl solidární projekt "Jirka je náš kamarád". Jirka už od malička trpí dětskou mozkovou obrnou a pro jeho potřeby je manuální invalidní vozík nevyhovující, cílem projektu byla veřejná sbírka na vozík elektrický...

Cílem dnešní vydařené akce bylo podpořit mladého a velmi talentovaného chlapce ze 4. základní školy v Klášterci nad Ohří. Jirka trpí dětskou mozkovou obrnou a je odkázán na invalidní vozík a na pomoc Sáry. Sára je pes asistent, který Jiříkovi od roku 2008 usnadňuje tak těžký život. Za zmíňku patří také velké dík Romanovy - jsou to nejlepší nerozlučný kamarádi už od první třídy. Jirka potřebuje elektrický vozík, který byl Jirkovi lékaři doporučen a který mu umožní, aby se již na střední školu a později i do práce dopravil sám. Kantorům ze školy, kterou navštěvuje se podařilo zorganizovat solidární projekt pro širokou veřejnost a vybrat potřebné finance.

Samotný projekt, který se konal v prostorách letního kina, byl velmi zábavný, ale místy i emoční. K Jirkovo nemoci se vyjádřili významné osobnosti, jako např. Jiří Ježek (handicapovaný cyklista) a Martin Zach (skočil na lyžích do rybníku a ochrnul), tyto dva handicapovaný lidé napsali otevřený dopis právě Jirkovi, při čtení těchto dopisů jen stěží někdo udržel slzíčku, ale aby to nebylo jen o slzách, tak byla i zábava, vystoupilo klášterecké divadlo Hnedle Vedle, taneční skupina Respect, žáci ze školy praktické, divadlo Klas, gymnastky z 1. základní školy a hudební skupina Increase z gymnázia.

Během tohoto veřejného projektů a i mnoho dalších se podařilo vybrat celkem k 30.6.2013 přesně : 162 705,91Kč, čím se určitě pokryje náklad na Jirkovo elektrický vozík. Nezbývá nic jiného než mu popřát šťastný život a mnoho úspěchů už v tak těžkém životě.

Několik málo fotografií:

phoca_thumb_l_jirka001.jpg phoca_thumb_l_jirka002.jpg phoca_thumb_l_jirka003.jpg phoca_thumb_l_jirka006.jpg phoca_thumb_l_jirka007.jpg phoca_thumb_l_jirka010.jpg phoca_thumb_l_jirka011.jpg phoca_thumb_l_jirka017.jpg phoca_thumb_l_jirka022.jpg phoca_thumb_l_jirka026.jpg phoca_thumb_l_jirka045.jpg phoca_thumb_l_jirka050.jpg phoca_thumb_l_jirka052.jpg phoca_thumb_l_jirka070.jpg