Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a344-jak-se-hraje-geocaching Napsáno: 19.5.2007 Autor: Autor webu - Lukáš Zafer

Jak se hraje Geocaching ?

Moje statistika je několik stovek nalezených keší, tři jsem založil a pomáhal organizovat pár eventů. Má přezdívka na GC je Zafouni, taktéž Zaffy nebo Zafoun a nyní Ti vysvětlím, jak hrát celosvětovou hru Geocaching.

Spojte turistiku s Geocachingem ! Co si zpříjemnit krásnou procházku třeba nějakým tím pokladem ? Geocaching je celosvětová hra, hrají jí dospělý ale i mládež. Jedná se o virtuální a realistickou hru. Princip je jednoduchý - někdo před vámi někde ve městě, přírodě (nejčastěji na zajímavých místech) uloží krabičku (cache [keš]), ta krabička je umístěna skrytě. Vy jí musíte najít pomocí GPS. Většinou se v této krabičce nachází notýsek (logbook), kde se podepíšete a nález zalogujete na stránkách geocaching.com u dané kešky, můžete také nalézt nějaké hodnotné věci, zajímavé předměty, či jen věci na výměnu.

Zaregistrujte se na stránkách: https://www.geocaching.com

Typy keší:

Obtížnost a terén:
Aby to nebylo nudné a jen o hledání, jsou kešky různě obtížné jak na luštění, tak i na terén. Kdo má rád adrealin může jít vyzkoušet T5 kešky, které jsou umístěné třeba ve skalách jsou i T1 a ty jsou vhodné třeba pro lidi na invalidním vozíku.

Významy jednotlivých zkratek: