Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a340-novy-virtualni-operator-mobil.cz ,publikováno: 11.5.2013

Nový virtuální operátor - MOBIL.CZ

Od pondělí vstupuje na český mobilní trh nový virtuální operátor MOBIL.CZ. Volání bude za 2,50,- do všech sítí, včetně pevné, jedna sms 1,50,- a mms za 5 korun. Jako jediný bude nabízet internet zcela ZDARMA.

Virtuální operátor využívá sítě T-Mobile a provozuje ho MAFRA a.s. MOBIL.CZ bude nabízet základní služby: volání, smsky, mms a internet. Bude se jednat o předplacený karty s počátečním kreditem 200 kč a s 200 MB FUP limitem. Karty můžete koupit od pondělí 13. května v trafikách ve vašem okolí nebo zakoupením na internetu, stojí 200 kč. Velkou výhodou tohoto operátora je, že se zaměřil na internet zdarma. Po každém dobití získáte 200 MB FUP dat s platností jeden měsíc. Při překročení 200 MB v daném měsici se rychlost sníží na nepouživatelných 16 kb/s, tato rychlost nastává i v případě dalšího měsíce, kdy kredit ještě máte dostatečný. Nelíbí-li se vám pomalá rychlost připojení, nezbývá nic jiného než si znovu dobít kredit a získat balíček s plnou rychlostí znovu. Ano internet je opravdu zdarma. Vy platíte pouze hovory, SMS a MMS.

Do datového limitu se nepočítají webové stránky: celý portál iDNES.cz, Lidovky.cz, Metro.cz nebo stránky TV stanice Óčko. AAApoptávka.cz, Jizdnirady.cz, Rajce.net a mnohé další pod zastoupením vydavatelství MAFRA a.s. 

Dobíjení je možné buď pomocí kuponů, které budou v prodeji opět ve všech dobrých prodejnách s tiskem a na čerpacích stanicích, ale také v bankomatech nebo přes internetové bankovnictví. Dobíjení bude možné i přímo na stránkách www.mobil.cz.

Teoreticky dá říct, že se jedná o měsiční tarif za 200 korun (budete-li nabijet pravidelně každý měsíc) s neomezeným internetem 200 MB (16kb/s je opravdu nepoužitelných, max. na whatsapp ), voláním do všech sítí za 2,50 kč, hovor se účtuje v taktu 60+1 (umí volat i v zahraničí. Roamingové sazby jsou stejné jako u T-Mobile. Ceny zde), psaní jedné sms za 1,50 kč a posílání MMS za 5 kč.

Dotazy, připomínky, zkušenosti můžete sdělit níže pomocí komentářů.

Stránky operátora: http://www.mobil.cz/


Podobný článek: Zkušenosti s BLESKmobil