Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a214-jak-tisknout-na-minimalni-naklady ,publikováno: 15.11.2011

Jak tisknout na minimální náklady

Levný tisk je v dnešní době hlavní prioritou při výběru nové tiskárny. Prodejci lákají zákazníky na levné tiskárny, avšak nové barvy do nich vyjdou několikrát dráž než samostatná tiskárna. Proto existují dva způsoby jak ušetřit až 90% nákladů !

Samostatná kartridže (náplň,inkoust) neobsahuje nejen inkoust, ale také elektronický čip, většina si myslí, že právě tento čip hlídá hladinu inkostů, která se pak ukazuje na obrazovce počítače. Jenže čip nemá na práci hlídat hladinu inkoustů, ale počet kapek které tisková hlava vydá a po dosažení určitého počtu kapek tiskárna zakáže tisk. Systém tedy ukáže prázdnou kartridž i když prázdná není.

Reseter čipu:
Prodávají se na resetování čipu tzn. kazetu vložíte do přístroje a čip se vynuluje a můžete tisknout dál, aniž (by) systém ukazoval prázdnou kazetu. Na každý model tiskárny je odlišní reseter. Po vyresetování čipů je možné tisknout 2× stejnou várku až do vyčerpání inkoustů nebo naplnění. Matematicky: 120 výtisků (systém upozorní na prázdnou) vyresetujete čip a lze vytisknout dalších 120 stránek !


CISS systémy:
Je to nejekonomičtější metoda tisku ať už tisknete hodně nebo málo vyplatí se koupit CISS systém. Je to vlastně soubor barevných kartridží, které jsou doplňovány pomocí hadiček z vedlejších zásobníku jednotlivých barev. Nádrže jsou schopné pojmout až půl litru inkoustů. Úspora až 90% z celkových nákladů! Pořizovací cena CISS je do 1500 ,- ovšem při spočítání na kolik vyjde věčné nakupování nových a nových kazet se CISS rozhodně vyplatí. Zaplatíte 400 ,- za novou kazetu, ale inkoust do doplnění zásobníku v CISS systému lze sehnat do 50,- (jedna barva)!!!