Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a208-cikani-v-klasterci-nad-ohri-vymlatili-hospody ,publikováno: 28.9.2011

Cikáni v Klášterci nad Ohří vymlátili hospody

Více uvnitř článku...

Ve čtyřech restauracích v Klášterci nad Ohří řádila minulý týden skupina místních cikánů. Největší škody byly způsobeny v restauraci Drak, kde rozbili zahrádku a výplň dveří. Zde také napadli číšníka, který je po uzavírací době nechtěl pustit dovnitř. Nejagresivnější útočník z této skupinky byl navíc již dříve odsouzen za loupež, kterou spáchal právě v této provozovně. O incidentu informoval jako jediný deník Blesk.
Podle informací, které se nám podařilo získat, navštěvují dvě ze čtyř poškozených restaurací především místní příslušníci cikánského etnika. Do dvou zbývajících dochází i široká veřejnost.

Případů agresivního chování některých příslušníků cikánského etnika, především na severu Čech, stále přibývá. Podle řady občanů za to může zejména pocit beztrestnosti, neboť cítí zastání ze strany státu a nejrůznějších organizací na ochranu lidských práv. Proto také dochází ke svolávání stále většího počtu demonstrací proti narůstající kriminalitě a tzv. pozitivní diskriminaci, které se konají na nejrůznějších místech naší země, především pak v oblasti Šluknovského výběžku.

Mohutné protesty proti cikánské kriminalitě se nyní konají také v Bulharsku, kde jde o reakci na smrt devatenáctiletého muže, kterého srazil (podle některých zpráv úmyslně) minibus místního cikánského barona Kirila Raškova.

1.JPG 2.JPG 3.JPG