Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a188-cyklisto-sesedni-z-kola-varuje-nova-cedule-pred-parkem ,publikováno: 17.7.2011

Cyklisto, sesedni z kola varuje nová cedule před parkem

Před vstupem/vjezdem do Kláštereckého zámeckého parku varuje nová příkazová cedule - Cyklisto, sesedni z kola. Pro mě jako cyklistu, který využíval právě cestu parkem dost často, je to velmi znepokojující příkaz.

Cestu na kole parkem jsem si velmi oblíbil obzvlášť když jsem potřeboval co nejrychleji na zahradu.

Proč jsem volil cestu přes park ?

Proč jsem vynechával ostatní trasy ?

Cedule, která je umístěna před vstupem do parku od lázeňské zóny tedy ze západní strany informuje o tom, aby cyklista sesednul z kola. Důvodem jsou prý stížnosti ze strany občanu. Došlo k několika střetům na nepřehledných místech mezi cyklistou a chodcem sdělil Ing. Libor Kocáb z odboru místního hospodářství, dopravy a životního prostředí Kláštereckým novinám.

 Ono je zřejmě lepší umístit značku, která vyjde na méně peněz než přizpůsobit cestu jak je tomu třeba v Kadani. Místo toho investují do nesmyslných projektů jako je lázeňská zóna. Je pravdou, že některé úseky v parku jsou opravdu ostré a nepřehledné, kde cyklista v rychlosti téměř nedokáže spatřit chodce. Myslím si a věřím, že kdyby město chtělo udělat něco pro své občany ale i pro cyklisti z jiních měst, vesnic tak by se  nějaký nápad či řešení našlo. Bohužel.

Při nerespektování značky a pokračování v jízdě hrozí pokuta 1500 až 2500 korun. Nechápu proč Klášterec navedl cyklostezku až k parku, kde v půlce přikáže, aby cyklista vedl vedle sebe kolo. Navíc cyklostezka je nepoužitelná je šterková a někde jsou tak silné vrstvy štěrku, že pro silníční kola naprosto k ničemu. Navíc při zvýšení hladiny vody v řece se štěrk nabalí na jednu stranu nebo se spláchne s proudicí vodou a může se dosypávat znova - škoda peněz ! Kadaň je zase o krok napřed ty mají totíž cyklostezky asfaltované určitě dotací na nábřeží Maxipsa fíka, ale i vyhrazený pruh ve městě právě pro cyklisti.

15032011357.jpg 15032011358.jpg 15032011360.jpg 31072011007.jpg P1100115.JPG