Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a187-obcane-chomutova-se-boji-o-sve-zivoty ,publikováno: 13.6.2011

Občané Chomutova se bojí o své životy

Z mého okolí; převzato ze stránek DSSS Severní Čechy.

Obyvatelé chomutovských sídlišť Písečná a Zahradní si stěžují na vysokou koncentraci narkomanů, věčný nepořádek a obávají se o vlastní bezpečí. Není se čemu divit. Kdo zná uvedená sídliště, musí jim jednoznačně dát za pravdu.
Vyjít na ulici je zde mnohdy o život. Všude se povalují hory odpadků, mezi kterými fetují a popíjejí alkohol skupinky nepřizpůsobivých. Kradené zboží se zde prodává přímo na ulicích. I malé děti vědí, na koho se mají obrátit, pokud mají zájem například o značkovou mikinu za nízkou cenu. Rovněž není problém sehnat prakticky jakoukoli drogu. Jejich dealerů je zde požehnaně. Magistrát Chomutova přislíbil, že se začne situací zabývat a například na sídliště Písečná bude umístěn mobilní kamerový systém. Otázkou ovšem je, zda jde o dostatečné opatření.

V blízkosti uvedených sídlišť se nachází například obchodní zóna Otvice, ve které působí mnoho prodejen, jako např. Kaufland, OKAY elektrospotřebiče, Takko a další. Jejich zaměstnanci by mohli mnoho vyprávět o nájezdech nepřizpůsobivých obyvatel přilehlých sídlišť, při nichž doslova plundrují obchody a pokoušejí se bez placení odnášet prakticky cokoli. Napadání ostrahy těchto prodejen je zde na denním pořádku. Osobně znám několik lidí, kteří zde pracovali, ale raději zaměstnání opustili. Nechtěli totiž přijít k úrazu nebo v horším případě i o život. Příslušníci místních zlodějských gangů jsou totiž značně agresivní.

V těšném sousedství chomutovského sídliště Písečná se nachází jirkovské sídliště Ervěnice. I to je nechvalně známé vysokým počtem nepřizpůsobivých obyvatel. Projít skrze něj bez újmy je mnohdy výkon hodný ocenění. I odsud jsou podnikány zlodějské nájezdy do uvedené nákupní zóny a obchod s drogami i kradeným zbožím zde čile kvete.

Proto je nutné se zeptat, kde je policie? Vždyť snad každý místní občan o tomto problému ví, ale nic se neřeší. Jak dlouho ještě? Kdy dojde slušným občanům trpělivost a vezmou právo a spravedlnost do vlastních rukou? Obávám se, že při současné praktické nečinnosti bezpečnostních složek již velmi brzy.

Autor: Jiří L., Jirkov > originál