Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a156-chtel-bych-mit-svuj-vlastni-webovy-serverale ,publikováno: 19.3.2011

Chtěl bych mít svůj vlastní webový server,ale...

Mít svůj server kde bych si mohl ukládat své data,webové stránky a mít přístup ke všemu dělat si všechno podle sebe by bylo super,ale z finanční stránky si bohužel tohle dovolit nemůžu.

Dostal sem starší PC (1,2 ghz procesor,1 gb ram,64 mb grafika,96w zdroj,40 gb HDD),napadlo mě,že bych ho mohl použít jako server který bych používal pro své webové stránky jako jsou např. fksosani.tym.cz , fotogalerie a nebo i stránky s mými videema,aniž bych používal službu youtube.Mohl bych si ukládat své data vzdáleně kdekoliv a odkoholiv.Mít všechno "u sebe" bez jakékoliv závislosti na free hostingu popř. i placeného hostingu.

Protože nemam zas tak moc náročné aplikace na serveru (pc by mi stačilo) bych si vystačil s pár ftp a databázemi,ale po spočítání na kolik by mě vyšel provoz serveru ročně sem si řekl že by bylo lepší přejít na placenou variantu u nějakého poskytovatele hostingu - to se mi ovšem nechce :)

Elektřina
Cena 1 kWh je 4,54 ,- (19.3.2011)
Zdroj v počítači má 96 W to znamená že časově by provoz serveru přibližně vyšel:

Elektřina není je to co je potřeba k chodu serveru navíc zde musím připočítat i dobré internetové připojení (stabilní) a hlavně mít veřejnou IP adresu kterou vám každej zadarmo nedá.

Připojení do světa internetu
Využil bych kabelovou síť co momentálně mam od providera Kabel1 zde je i hostovaný tento web nabízí měsíčně za 550 ,- rychlost 30 mb/s i s veřejnou IP adresou.Nutné je zaplatit si i domény.Přicházet přes adresu typu http://93.52.299.21/ to by nebylo moc dobré domény s DNS lze koupit do 300 stovek.

Celková cena provozu serveru by přibližně ročně stála = 10 500,- při zaokruhlení,vzhledem k tomu,že se neustále něco zdražuje silně pochybuju o této ceně v tomto měsíci.Cena se bude postupně zvedat.