nacitam Vyčkejte do zmizení tohoto textu. Obsah stránek se načítá.

Cestování do zahraničí je povoleno od 27.4.2020

Cestování do zahraničí je povoleno od 27.4.2020 Od poloviny března byl v platnosti zákaz o vycestování českých občanů do zahraničí z ČR. Vláda na tiskové konferenci ke konci dubna tyto opatření zmírnila.
Tento článek není již aktualizován a informace mohou být zastaralé. Aktuální informace sledujte: ZDE (mzcr.cz)

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci oznámil, že od pondělí 27. dubna 2020 je možné vycestovat za hranice ČR všem. Cestovat do zahraničí lze letecky i pozemně. Avšak toto rozhodnutí vlády má jisté podmínky a platí celá řada dalších restriktivních opatření.

Cestování a návrat je možný za těchto podmínek:
po návratu z jiné země zpět do ČR, je nutné dodržet 14 denní karanténu popř. se prokázat negativním testem na COVID-19. Jak dlouho může být test starý není stanoveno.

Dovolené jsou povoleny, pokud bude kam.

Opuštění hranic má zůstat jen nezbytnou možností, teoreticky nic nebrání ani rekračnímu cestování. Avšak státy po celém světě, otvírají svoje hranice z velkou opatrností a v některých státech cizince do své země nevpustí. Je proto vhodné, si nejdříve zjistit, jaké jsou podmínky pro vstup a jaké jsou mimořádné opatření daného státu. Některé státy vyžadují test na COVID19 a musí být starý nejvýše 4 dny. Ubytovací, komerční lety a jiné služby jsou stále velmi omezeny i v ostatních státech. Nezbývá tedy nic jiného, než čekat na úplné otevření hranic a uvolnění veškerých restrikcí.

... více na koronavirus.mzcr.cz
Známka článku:  neohodnoceno
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Diskuse k članku:


Přidat příspěvěk
Široko daleko žádný komentář.
Můžeš nějaký přidat :)