Film z mého okolí - Requiem pro panenku

Film z mého okolí - Requiem pro panenkuNedávno jsem byl na Měděnci nejenomže Měděnec je znám jako kapličkou na vrchu kopce a štolou,ale i z filmové stránky např.úvod ze seriálu Majora Zemana a o čem jsem se ....

...dozvěděl později i ústavem sociální péče pro mládež který později shořel.A má docela zajímavou historii a příběh...

Film byl natočen podle předlohy Josefa Klímy z roku 1984.Příběh je podle skutečné údalosti.Film byl natáčen na zámečku v Lešný v okrese Vsetín.Také se natáčelo na zámku Veselí nad Moravou.

Hrají :
Anna Geislerová, Barbora Hrzánová, Eva Holubová, Jaroslava Hanušová, Filip Renč, Soňa Valentová, Jan Schmid a další

Příběh :
Po znásilnění svým otcem se 14-ti letá Marika dostane do ústavu pro sociálně postižené.Kde je neustále ,,buzerovaná" svými vychovatelky..V ústavu se Marika z kamarádí s Johankou která jí ukáže starý dvěře které namalovala na papír.

Později Marika zašla za samotným ředitelem ústavu který byl blázen do aut.Marika mu říká,že nepatří sem,ale do ústavu v Hradci.Kam se snaží celou dobu dostat.Bohužel se jí to nepodaří.Jediný kdo jí věří je doktor alkoholik.

Marika se dovolá do ústavu v Hradci díky "zamilovanému páru".Mariku do Hradce odveze jeden ze zamilovaných páru.Když se dostane až do ústavu kde vysvětluje ředitelce,že nepatří tam,ale sem tak se pod oknem objeví auto bezpečnosti (VB-policie).Nějakou náhodou se vyhne policii a jede z tím jedním co jí tam odvezl.Marika jede zpátky do ústavu pro postižené.

V ústavu to začíná být dost zajímavý,...Jednoho večera Marika podpálí ústav sirkami za pomocí benzinu.I když přijeli hasiči řekli jednomu .. ,,došla voda na co ty debily zachraňovat".26 dětí podlehne ohni.Mariky ,,nejlepší kamarádka" - Johanka zemřela spadl na ní hořící trám.

Po několika letech se Marika vrací na spáleniště ústavu které bylo zarostlé trávou a zbyli jen cihly a části budovy.Zůstaly tu dveře které na začátku filmu Marice ukázala Johanka,na druhé straně jí čekala klika kterou neustále dokola kreslila Johanka.

,,Je to strhující film o sobeckosti a nelidskosti jednotlivých lidí. Nejpozoruhodnějším je, že Marika Fárová dostala 5 let za žhářství a vychoovatelky 1 rok. Pak kde je spravedlnost. V ústavu uhořelo 26 chovanek."

Vím,že porušuji ap.,ale tento film stojí za zkouknutí - Stáhnout zde
Osobně jsem se byl na místě podívat.Našel jsem plot s pomníkem a pořidil pár fotografií.

Video :Text čerpán ze zdoje :
http://www.liberty.estranky.cz/stranka/requiem-pro-panenku
Prošel textovou úpravou Sdílet článek na Facebook
Sdílet článek na Twitteru
Vytisknout článek
Nahlásit tento článek jako závadný

PŘIDAT KOMENTÁŘ...


Petra-Medunova, Film(15.3.2014)
Tenhle film je moc hezkej mám ho moc ráda

Petr, -(1.9.2012)
Dobrý den Gwaenardell, vypadá to, že jste o celku docela dobře informována, zajímaly by mě nějaké podrobnosti. Existuje nějaký kontakt, třeba mail, kam se na vás můžu obrátit? díky...

Misha, chyby(8.4.2012)
Je tam i dost gramatických chyb, nedá se to číst! (Když teda neuvažuju chyby v ději)

 icon odpověděl(a) na příspěvek výše (9.4.2012)
[b]No a co ! Číst to nemusíš.[/b]

Gwaenardell, Ach jo(9.1.2012)
Škoda, že autor tohoto článku nesledoval film moc pozorně a ani se nezajímal o fakta.

Pokud píši recenzi, tak uvádím opravdový děj - např. to, že do Hradce se dostala útěkem v zásobovací Škodovce 1203 a vlakem, nikoliv pomocí partnera noční dozorkyně. Pomocí toho partnera se dostala zpět, nedobrovolně. Jo a Hrzánová kreslila pouze kliku, nikoliv dveře.

Co se týká fakt - Eva Kováčová byla problematická Cikánka, která opakovaně porušovala hranice morálky a zákona. Utíkala, rvala se, hysterčila - později ve vězení několikrát málem zabila vězeňského dozorce. Dvakrát se dopustila žhářství, tehdy v ústavu, později zapálila byt.
Ubližovala ostatním chovankám (nemocným natolik, že se nemohly bránit!) a z ústavu se nedostala jen proto, že si prošla mnoha DD a v žádném ji už nechtěli ani vidět.

Kováčová byla odsouzena na 5 let, z vězení se dostala až za 9 let a to jen díky stupidnímu Havlovu nápadu, propustit všechny vězně. 4 roky navíc - za agresivitu! Nyní je natrvalo v psychiatrickém zařízení a je z ní chlap.

Jaká nespravedlnost? Jasně bylo řečeno, že Kováčová byla inteligentní, tzn. že si uvědomovala následky svých činů. Zabila 26 lidí a 5 let je vám moc??? Ošetřovatelky nezabily nikoho. Ty jen dělaly svoji práci, byly řízené shora - plnily příkazy (co se týká např. trestů), největší trest zasluhuje vedení, sociální péče a samozřejmě, že i Kováčová.

Podle mě má pisatel tohoto článku je zaujatý a ignorant. Ani nepopisuje děj filmu správně, tak co čekat - rozhodně ne to, že by se zajímal o fakta

(nemluvě o tom, že slohově je to katastrofa, vzhledem k tomu, že má jít o článek na internetu, nikoliv příspěvek někde na fóru)

 Gwaenardell odpověděl(a) na příspěvek výše (9.1.2012)
Jéje, omlouvám se, článek je zkopírovaný. Takže kopíruji i moji reakci, když jsem ji sesmolila :)

 Katerina odpověděl(a) na příspěvek výše (11.8.2014)
Jak muzete vedet, ze pouze ta spatna byla Eva?? V zila jste se do jeji situace? Jake jsou dukazy toho, ze Eva napadala neschopne? A kdyz proc? Jak by jste se zachovaly vy, ocitnout se v prostredi, kam nepatrite? Nebyla bych lepsi. Bohuzel zemrely, ale mohla to byt jen otazka casu, jak dlouho by vlastne v te dobe dokazaly vubec prezit. Vina se mela dat vychovatelum v ustavu a ne Eve. Kdyby se chovaly tak jako mely a pomahaly tem kteri v ustavech byt mohou. .podivejte se ted, moderni doba a pripady z ustavu, domovu duchodcu, ze jsou mlaceni, oblbovani leky atd...Pro me Eva je chudak a hrdina. Mela by dostat pochopeni a odskodneni, I kdyz to uz ji nic nevrati. Chtela vyrustat v domove a ne v ustavu pro mentalne postizene. Je mi ji lito, I kdyz vim, ze se ztratila z ustavu, ma vycitky svedomi z toho vseho co se stalo. A potresta se...je to clovek inteligentni a hodne zraneny. ..

Michal-Sebek, Šílenost tehdejší moci(8.1.2012)
Film Filipa Renče jsem měl možnost zhlédnout již před mnoha lety. jedná se o film, který dramatickým dějem zachycuje příběh dívky, jež po zneužití otcem skončila neprávem v ústavu pro mentálně retardované. Ani zčásti se však nepodobá skutečnosti. Je ovšem jisté, že čerpá z reálných podkladů. Eva Kováčová byla jako maldistvá zneužívaná otcem a právě to v ní zakotvilo onu nenávist k sobě samotné. Týrání ze strany tehdejších vychovatelek jen tuto nenávist evidentně prohloubilo. Koneckonců takové zacházení s lidmi vévodilo tehdejší době. Je smutné, že dívka, která snášela týrání a zneužití od svého otce ve snaze domoci se pomoci se jen dočkala dalšího útisku a zloby - tentokrát ze strany tehdejšího státu poté, co yla umístěna do tohoto koncentračního ústavu, kde byla týrána. Za jejím trpným životem a osudem nesou vinu jen ti, kteří toto prováděli a přihlíželi tomu.

zuzka, komentovanie(22.6.2010)
po pozretí filmu som priam znechutena akým peklom si muselo toto dievca prejst az mi je do placu aky vediat byt ludia svine a aky je svet nespravodlivy k tym co za nic nemozu.dufam ze teraz sa ma dobre a ma rodinku a tesi sa zo zivota