nacitam Vyčkejte do zmizení tohoto textu. Obsah stránek se načítá.

Posledních deset nejnovějších komentářů (celkem 1039 komentářů)


Zapojení proudového chrániče

Zpráva: Dobrý den, určitě je to možné. Spojky existují. Někdo to dělá přes wago, věneček, din svorkovnice či kabelovou lisovací spojku. Všechny řešení nadimenzovat na proudovou hodnotu jističe a ještě kousek nad. Spoj provést kvalitně. Samozřejmě se jedná o přívodní kabel přes který vede vše a bylo by nejlepší přívod udělat vcelku. Taky je potřeba myslet na to, zda je to měď na měď či hliník na měď. Např. SLV-SV 6
Přidal(a): Autor webu - Lukáš Zafer Datum: Čas: 26.4.2022

Zapojení proudového chrániče

Zpráva: Dobrý den, potřebuji předělat rozvaděč a budu mít krátký přívodní kabel, který vede do proudového chrániče. Je možné přívod v rozvaděči prodloužit? Pokud ano, jaký je doporučený způsob?
Přidal(a): Jakub Datum: Čas: 23.4.2022

Vyvráceno: Free Energy Generator

Zpráva: Volna energie a vše kolem Tesly funguje. Logicky, proč by to nemělo fungovat, byl to největší genius na této planete, co naše civilizace existuje a vše chtěl dát lidem zadarmo, aby nemuseli za energii platit, jenže to se big farmám nelíbilo. Potvrzeno, utajeno - logicky. Velké Lobby a ještě větší peníze o kterých se nám anio nezdá. Oficiélně potvrzen pokus 3 odborníku na Prima Zoom - free Energy. Mnoho firem (ne v Česku - samozřejmě), již leta prodava celé systemy, nebo minimálně pošlou přesný návod. Mnoho a mnoho technologií letos vyplave na povrch, to se ještě budeme divit, co už dávno máme, jen jsme ještě do toho ‚‚nedorostli‘‘. Mám kolem sebe mnoho přátel a to, co dokáží vyrobit sami doma, nebo v domácích laboratořích. Pak už jen vyvstává otazka, co lze vše vyrobit v laboratořích za miliony a miliardy......
Přidal(a): REES Datum: Čas: 11.4.2022

Vytvořte si vlastní obrázek do chatu na Facebooku

Zpráva: nefunguje
Přidal(a): Anonymni-autor Datum: Čas: 7.4.2022

Zapojení proudového chrániče

Zpráva: Dobrý den, pokud jsou okruhy bez proudového chrániče. Musí být oddělené. Například na svorkovnici PE.
Přidal(a): Autor webu - Lukáš Zafer Datum: Čas: 15.2.2022

Zapojení proudového chrániče

Zpráva: Dobrý den, moc hezky popsáno. Chtěl bych se jen zeptat, zda musí být musí být odděleny okruhy i na svorkovnici PE, pokud nejsou pod PCH. Oddělení na N je jasné..
Přidal(a): Petr-J Datum: Čas: 10.2.2022

Zapojení proudového chrániče

Zpráva: Dobrý den, hlavní PCH je celkem zbytečný (pokud to nevyžaduje norma či dokumentace, selektivita,...), ten bych nahradil vypínačem, neboť všechny okruhy jsou okruhy chráněny PCH - dva za sebou se nedávají, postrádá to smysl, vypne to ten na okruhu, vše ostatní poběží, kdežto by vyhodil hlavní a to všechno. A ano, lednice není nutná, avšak je z důvodu "provozních ztrát" - při vybavení mrazák nerozmrzne. Ale nevím, co na to říkají aktuální normy.
Přidal(a): Autor webu - Lukáš Zafer Datum: Čas: 23.1.2022

Zapojení proudového chrániče

Zpráva: Dobrý den, z elektroměru do rozvaděče do bytu vede síť TN-C (fáze, žlutozelený). Poté je potřeba žlutozelený (PEN) rozdělit zvlášť na modrý a žlutozelený, tím se stává síť TN-S.
Přidal(a): Autor webu - Lukáš Zafer Datum: Čas: 23.1.2022

Zapojení proudového chrániče

Zpráva: Dobrý den, rekonstruuji starý dům, ve kterém budou podružné rozvaděče (přízemí, byt v patře, byt v přístavbě a dílna). Připojení je 3F 25A. Od jednotlivych rozvadecu budou samostatne větve s ochranou PCH 30mA. Chtěl bych ale na hlavnim přívodu udělat PCH řekněme 300mA, tedy celý dům by jel přes hlavní PCH 300mA a poté by se vybrané větve od rozvaděčů podřadně chránily PCH 30mA. Větve které by v rozvadeci přes podruzny PCH pripojene nebyly - (například ta lednice) by tedy šly pouze přes ten hlavni PCH 300mA. Je možné to takto udělat a doporučil byste mi toto řešení? Děkuji.
Přidal(a): Martin Datum: Čas: 20.1.2022

Letenka na Mallorcu za pětikilo i z letištními taxami

Zpráva: Děkuji. Samozřejmě to, co se ušetřilo za letenky bylo využito na lepší ubytování v Nautic Hotel & Spa (Adresa: Virgilio, 24, 07610 Can Pastilla, Španělsko) se snídaní v ceně a přímo u pláže Platja d'Or. Cenově to vyšlo v letní sezóně na 368,10 € (přibližně na 9 172 Kč). Včetně letenek a všeho na +- 14 tisíc. Mallorca je opravdu krásný ostrov, určitě stojí za opětovnou návštěvu. Přeji mnoho cestovatelských zážitků a též pěkné svátky.
Přidal(a): Autor webu - Lukáš Zafer Datum: Čas: 29.12.2021