Zdroj: https://clanky.lukaszafer.cz/a530-koupil-jsem-zahradu-s-chalupou-mam-ohromnou-radost Napsáno: 9.3.2019 Autor: Autor webu - Lukáš Zafer

Koupil jsem zahradu s chalupou, mám ohromnou radost !

Zahrada je vedena jako rekreační objekt. Na pozemku o velikosti .cca 660 m2 se nachází i malá zděná chalupa. Pozemek se nachází nedaleko náměstí v Klášterci nad Ohří a pár metrů od zámeckého parku a lečebných lázní.

Tehdy před deseti lety:
Před deseti lety se mým rodičům naskytla skvělá příležitost, a to starat se o zahradu našeho rodinného známého. Byli jsme za to moc rádi, vzhledem k tomu, že jsme nemuseli trávit čas jen v betonové džungli –  na sídlišti.  Jako rodina jsme tam trávili spoustu času a již od počátku to je místo rodinných setkání. Chodívali jsme tam s rodiči opékat buřty, tehdy ještě na starém cihlovém grilu s plechovou střechou. Bohužel, díky vlivům počasí a působení zubu času se gril začal postupně rozpadat. A tak jsme přišli s myšlenkou – postavit si vlastní nový gril. Zanedlouho na pozemku před chalupou vyrostla mohutná dřevěná pergola s cihlovým krbem a udírnou, na což jsme právoplatně moc pyšní. Avšak větší změny bohužel nebyly možné, vzhledem k tomu, že se nejednalo o náš majetek. A tak jsme zahrádku jen opečovávali a hýčkali. Sázeli jsme různé květiny a pěstovali nepřeberné množství ovoce a zeleniny, protože není nad opravdové BIO potraviny přímo ze zahrádky!

V roce 2018 nabídka odkoupení:
Konečně! Po několika letech se mi naskytla příležitost odkoupit zahradu i s chatou od našich rodinných známých. Začal jsem shánět finance v různých bankách a podařilo se. Finance na odkoupení zahrady jsem sehnal a nyní je v mém vlastnictví. Nemohl jsem se této zahrady vzdát, vzhledem k tomu, že s ní mám spjato až příliš hezkých vzpomínek, ať už s rodinou či přáteli. Oslavil jsem zde své osmnácté narozeniny, uspořádal rozlučku se spolužáky ze základní školy a mnoho dalších skvělých akcích. Momentálně tu hlavně trávím čas se svými přáteli, protože není nad to sednout si do vlastního a udělat si dobrou dýmku! A hlavně jsem tu našel nikým a ničím nerušený klid.

Pointa tohoto článku:

Možná to na někoho může působit jako vychloubání se něčím, avšak není to tak. Tento článek má pouze informativní charakter. Postupem času zde budou přibývat další články, které budou zaměřeny především na zahradničení a na to, co by takový opravdový zahrádkář měl vědět. V této nové kategorii „zahrada“ se v budoucnu objeví tyto články: